Nagrody w kampanii „Rowerowy Maj” wręczone

11 czerwca, po zakończeniu Rodzinnego Turnieju Piłki Nożnej, odbyło się podsumowanie kampanii „Rowerowy Maj” oraz przekazanie nagród szkołom, które włączyły się w akcję.

Gratulujemy wszystkim, którzy aktywnie dojeżdżali do szkół w trakcie trwania kampanii! Zwycięzcami są wszyscy, dlatego też każdy, kto choć raz przyjechał do szkoły rowerem, hulajnogą, na deskorolce lub rolkach otrzymał upominek. Najbardziej aktywni uczniowie dostali krokomierze, trochę mniej aktywni saszetki, a najmniej aktywni kredki olejne. Najbardziej rowerowa szkoła wywalczyła stację rowerową!

Wyniki w Gminie Żukowo

W kampanii „Rowerowy Maj” udział wzięło 6 szkół podstawowych: z Chwaszczyna, Glincza, Miszewa, Pępowa, Skrzeszewa i Żukowa

Frekwencja rowerowa – to najwięcej odbytych podróży rowerowych (procentowo)

Najbardziej rowerową szkołą z frekwencją 50,68% została szkoła w Glinczu, za nią uplasowała się szkoła z Chwaszczyna (43,13%), oraz Pępowa (41,28%).

rowerowy maj nagrody 1

nadesłane / fot. Beata Bujnowska-Kowalska

• 36,38% – to średnia frekwencja rowerowa w Gminie Żukowo
• 72,73% – to średnia aktywność uczestników kampanii
• 26 866 – tyle łączne odbyto rowerowych podróży w trakcie trwania „Rowerowego Maja” czyli od 4 do 31 maja
• 1269 – tylu uczniów przyjechało do szkoły co najmniej raz w czasie trwania kampanii na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce
• 1846 – tylu uczniów zostało zgłoszonych do akcji

Aktywni uczestnicy – to liczba uczniów, którzy przynajmniej raz przyjechali do szkoły rowerem itp. w czasie kampanii (procentowo)

Najbardziej aktywni okazali się uczniowie z SP Chwaszczyno – w akcji udział wzięło aż 77,86% uczniów, na drugim miejscu uplasowała się szkoła ze Skrzeszewa z wynikiem 77,70%, kolejne było Miszewo – 74,76%.

Najbardziej rowerowa klasa

Najbardziej rowerową klasą w Gminie okazała się klasa I z Miszewa – aż 84,00% uczniów zaangażowało się w akcję. W następnej kolejności uplasowały się: klasa 5A ze Skrzeszewa (79,44%), klasa 5B z Chwaszczyna (75,94%), klasa 4C z Żukowa (62,31%), klasa 3 z Glincza (58,25%) oraz 5B z Pępowa (57,67%).

Wszystkie najbardziej rowerowe klasy otrzymają w nagrodę wyjazd na wycieczkę!

W akcję włączyło się również 37 pracowników szkół! Ich aktywność nie była brana pod uwagę do końcowych wyników.

Wyniki ogólnopolskie

Ponad 138 tys. dzieci oraz tysiąc pracowników szkół i przedszkoli wzięło udział w Rowerowym Maju 2017, co daje ponad 2 mln aktywnych podróży. Czwarta edycja kampanii promującej komunikację rowerową odbyła się w 21 polskich miastach i gminach. Nawet opady śniegu nie powstrzymały uczniów i przedszkolaków przed jazdą na rowerach! Inicjatorem kampanii jest Gdańsk. Gmina Żukowo przystąpiła do akcji po raz pierwszy! Więcej informacji: www.rowerowygdansk.pl

rowerowy maj nagrody 3

nadesłane / fot. Beata Bujnowska-Kowalska

Składamy podziękowania wszystkim koordynatorom, którzy w swoich szkołach czuwali nad kampanią.

Koordynatorzy szkolni:

• Chwaszczyno – Iwona Wygnał
• Glincz – Wioleta Krauze
• Miszewo – Dorota Richert, Gabriela Wysocka, Małgorzata Wrzachol-Skierka
• Pępowo – Magdalena Bona
• Skrzeszewo – Jolanta Reszka
• Żukowo- Edyta Kuklińska, Sebastian Formela

Koordynator kampanii „Rowerowy Maj” z ramienia Urzędu Gminy Żukowo – Beata Bujnowska-Kowalska

 

Informacja prasowa
Gmina Żukowo
Beata Bujnowska-Kowalska

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.