Nad całym Trójmiastem szaleje wichura.

Stan na godz. 18.00

Ok. 240 energetyków, pracuje w terenie nad przywróceniem zasilania do 45 tys. gospodarstw na terenie województwa pomorskiego. Ekipy nie poddają, starając się usunąć skutki huraganowych uderzeń wiatru, które przewracały drzewa, łamały słupy i uszkadzały linie, wyłączając stacje transformatorowe. Prace będą trwały do późnego wieczora.

 

 

 

Poprawę odnotowano w rejonach energetycznych Kartuzy (bez napięcia pozostaje 206 stacji – ok. 6 tys. odbiorców – w powiecie kartuskim i 40 stacji – ok. 1200 gospodarstw – w powiecie kościerskim). Przypomnijmy, że kulminacyjnym momencie bez prądu było tam 585 stacji (17,5 tys. odbiorców) bez zasilania.

Niestety, ciągle trudna sytuacja panuje w rejonie energetycznym Wejherowo, gdzie bez zasilania pozostaje 870 stacji (27 tys. odbiorców). Na linie runęło ok. 80 drzew, 16 odcinków sieci pozostaje wyłączonych.{module reklama-artykul-n|none}


Stan na godzinę 14.00

Wiatr osiąga prędkość ponad 110 km/h.

Rano był zamknięty wjazd na obwodnicę od strony Chyloni.
Na tym odcinku obluzowały się ekrany akustyczne, które mogły stwarzać zagrożenie w ruchu drogowym.

 

W wielu miejscach leżą powalone drzewa. Zdarza się, że w powietrzu fruwają niezabezpieczone na balkonach rzeczy.

Huraganowe uderzenia wiatru i szalejąca wichura spowodowały przerwy w dostawach energii u ok. 85 tys. odbiorców z województwa pomorskiego. Ponad 200 energetyków stara się przywrócić zasilanie, cały czas ściągane są nowe ekipy. Praca odbywa się w trudnych, niebezpiecznych warunkach, energetycy zastają coraz więcej połamanych słupów, zerwanych przewodów, drzew na liniach.

Najcięższa sytuacja nadal panuje w rejonach energetycznych:

Wejherowo, (pod które też podlega Chwaszczyno) gdzie nadal 16 ciągów nie zasila 855 stacji (ok. 26 tys. odbiorców),

Kartuzy – bez napięcia 13 linii zasilających 585 stacji (ok. 17,5 tys. odbiorców) – w szczególności okolice miejscowości Chmielno, Sierakowice, Sulęczyno, Kamienica,

Strażacy niemal nieprzerwanie pracują przy usuwaniu połamanych konarów i drzew.

Do południa będzie jeszcze silnie wiać. Na razie na wybrzeżu wiatr osiąga siłę 30 m/s, a na morzu 12 w skali Beuforta, ale po południu zacznie słabnąć.

 

 

 

Masz zdjęcie do tego artykułu? Wyślij na: kontakt@chwaszczyno.pl

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.