Na Rewerendzie „zabawowo” i poważnie…

 

 

Kolejne spotkanie z tegorocznego cyklu „Moja ulica, Moje Chwaszczyno” odbyło się we wtorek 11 czerwca. Oprócz mieszkańców tej okolicy uczestniczyli w nim: Sołtys Jolanta Wiercinska, Radny Mirosław Nowak oraz członkowie Rady Sołeckiej: Krzysztof Glaza i Krzysztof Wanke. Aktywną grupą byli również członkowie Komitetu Mieszkańców ul. Rewerenda i Polna.

 

Pani Sołtys omówiła wyniki ankiety przeprowadzonej w zeszłym roku, Radny Mierek Nowak wskazał zadania chwaszczyńskie zaplanowane w budżecie gminy na ten rok, a ja omówiłem stopień realizacji spraw zgłaszanych przez mieszkańców na poprzednim spotkaniu.

 

moja ulica moje chwaszczyno spotkanie rewerenda2

POWAŻNIE rozmawialiśmy nt. poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ul. Polna/Rewerenda, sygnalizacji świetlnej z DK 20, czy kwestii planowanych tras ekspresowych. Sprawy infrastruktury wodociągowej, kanalizacyjnej i drogowej, też zajęły sporo miejsca w programie spotkania.

 

moja ulica moje chwaszczyno spotkanie rewerenda3

 

Najwięcej czasu poświęciliśmy inicjatywie budowy placu zabaw/miejsca spotkań przy ul. Polnej/Dąbrówki. Wspólna inicjatywa mieszkańców, przedsiębiorców, Sołectwa Chwaszczyna i Gminy Żukowo. Jest to partnerstwo realne, a więc polega na zaangażowaniu środków i innych dóbr materialnych/usług. Dzięki tej inicjatywie członkowie Komitetu Mieszkańców są już ekspertami w zakresie bujaków sprężynowych, huśtawek wahadłowych czy piaskowych stref bezpieczeństwa…

Trwają końcowe prace projektowe. Wszystko wskazuje na to, że pierwszy etap realizacji przedmiotowego placu zostanie zrealizowany w okolicy września br.

Bardzo dziękuję wszystkim za obecność i rzeczową rozmowę o przyszłości Chwaszczyna.

 

Kolejne spotkanie z cyklu „Moja ulica. Moje Chwaszczyno” dla mieszkańców centrum Chwaszczyna oraz wszystkich, którzy nie mogli wziąć udziału we wcześniejszych spotkaniach odbędzie się 21 czerwca w szkole.

 

Fot. Jolanta Wiercińska, Mirosław Nowak

tekst: facebook.com/JacekFopke

 

 

moja ulica moje chwaszczyno spotkanie rewerenda4

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.