Msza św. w Chwaszczynie z „Kaszubkami”.

 

 

Tak jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca w parafii w Chwaszczynie, tak i w minioną niedzielę 16 czerwca br. o godz. 15:00 odbyła się Eucharystia z elementami języka kaszubskiego. Mszy Świętej przewodniczył proboszcz senior ks. kanonik Czesław Jakusz-Gostomski, a razem z nim po raz pierwszy po święceniach kapłańskich Mszę Świętą Kaszubską koncelebrował ks. neoprezbiter Krzysztof Pasek.

 

 

Liturgię Słowa i część muzyczną Eucharystii przygotował istniejący od 2003r. zespół „Kaszubki” z Chwaszczyna pod okiem Szymona Chylińskiego ? instruktora muzycznego i akompaniatora zespołu. I tak:

I czytanie – Maria Barzowska,

II czytanie – Danuta Jastrzębska, psalm responsoryjny,

Alleluja i modlitwa powszechna – niezastąpiona Teresa Kreft.

Ewangelię w języku kaszubskim przeczytał ks. Czesław. Zespół „Kaszubki” wykonał cztery pieśni, w tym trzy w języku kaszubskim. Był to już drugi występ pań na Mszy Świętej Kaszubskiej w tym roku – kolejny już w październiku.

Najbliższa Msza Święta z elementami języka kaszubskiego w parafii w Chwaszczynie odbędzie się w drugą niedzielę lipca (zmieniony, wakacyjny grafik) o godz. 15:00. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy za Kaszubów.

KK/TF

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.