„Moja ulica” w Chwaszczynie po raz trzeci! – relacja radnego Jacka Fopke

 

Cykl spotkań z mieszkańcami różnych zakątków Chwaszczyna nabiera tempa. Wczoraj 25 czerwca, spotkaliśmy się w sali konferencyjnej gościnnego Salonu Toyota, gdzie w gronie blisko 60 osób wspólnie dyskutowaliśmy o potrzebach mieszkańców m.in. ul. : Szafirowa, Ekologiczna, Szmaragdowa, Złota, Ogrodowa, Diamentowa, Bursztynowa.

 

Dużo uwagi poświęciliśmy sprawie budowy ciągu pieszo rowerowego wzdłuż ul. Oliwskiej, Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta oraz kanalizacji, wodociągom i oczywiście drogom. Rozmawialiśmy również o bezpieczeństwie komunikacyjnym oraz ochronie mienia i życia. Udostępniłem zebranym nr tel. kom. do naszego dzielnicowego.

 

Cieszą inicjatywy oddolne, np. deklaracja zakupu 1000 płyt YOMB przez mieszkańców ul. Szafirowej czy chęć włączenia się do akcji zbierania przydrożnych śmieci. Spotkanie było tak efektywne dzięki zaangażowaniu Pani Sołtys Jolanty Wiercińskiej, radnego Mirka Nowaka oraz radych sołeckich Aleksandry Nosel i Justyny Szumlas. Osobne podziękowania należą się Krzysztofowi Glaza za wkład w organizację i promocję spotkania.

Bardzo sympatyczna atmosfera. Wato było się spotkać!

 

W piątek zapraszamy mieszkańców Kaszubskiej Drogi i okolicznych – godz. 19:00 – szkoła przy ul. Mickiewicza. W najbliższy poniedziałek Lisie Błota, zaś wtorek: centrum i okolice.

 

źródło: Facebook Jacka Fopke

 

Fot. Aleksandra Nosel, Jolanta Wiercińska.

{module google reklama|none}

{gallery}2015/2015-06/Moje-Chwaszczyno-25-06-2015{/gallery}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.