Młodzież z Chwaszczyna i okolic bogatą reprezentacją Polski i Kaszub podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie

Światowe Dni Młodzieży jest to spotkanie młodzieży z całego świata, która swoim życiem świadczy o Jezusie Chrystusie. Młodzi ludzie związani z chwaszczyńską grupą ŚDM za sprawą wielu wysiłków zakwalifikowała się do wąskiego grona zespołów Festiwalu Młodych.

W ramach Wydarzeń Centralnych Światowych Dni Młodzieży trwających w dn. 23-27 stycznia 2019 roku grupa młodzieży weźmie czynny udział w przeprowadzeniu wyżej wspomnianego spotkania. Godny uwagi jest cel, który przyświeca Festiwalowi Młodych. Otóż młodzi ludzie przez kilka dni mają możliwość spotkania Pana Boga w drugim człowieku poprzez dzielenie się pasją i talentami z innymi.

W ramach przyszłorocznego Festiwalu Młodych 24 stycznia o godz. 21.00 [24 stycznia o godz. 03:00 czasu polskiego], planowany jest występ artystyczny wykonawców naszej grupy.

Festiwal Młodych otwiera przed nami niezwykłą sposobność zaprezentowania zgromadzonym pielgrzymom z całego świata dziedzictwa narodowego i kulturowego naszej Ojczyzny – Polski oraz naszej małej Ojczyzny – Kaszub.

festiwal mlodych 2

Młodzież zrzeszona przy chwaszczyńskiej parafii zaplanowała przybliżenie znaczenia naszych barw narodowych oraz – dzięki współpracy z Fundacją Edukacji Polonijnej – ukazania piękna naszego kraju. Następnie młodzież przypomni postać inicjatora Światowych Dni Młodzieży Jana Pawła II i wykona w wersji dwujęzycznej jego ulubioną piosenkę religijną Barkę. Po tej części prezentacji przyjdzie czas na przedstawienie regionu, z którego pochodzimy. Młodzież w strojach kaszubskich przybliży legendę o powstaniu Kaszub oraz odśpiewa w języku kaszubskim ludowy utwór Tu je nasza zemia. Na zakończenie występu wszyscy pielgrzymi zostaną zaproszeni do wykonania naszego tańca narodowego – poloneza.

Więcej informacji na temat Festiwalu Młodych: https://panama2019.pa/es/festival-de-la-juventud/?fbclid=IwAR0mZ_W-1fquYIK94L04LnSB6onsBomE__2BGd47NndKETreC2TCFyNiEYk

Portal Chwaszczyno.pl objął patronat medialny nad organizacją i uczestnictwem grupy młodzieży z parafii pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie.

sdm panama3

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.