Mistrzostwa Europy w Karate WKF za nami. KS Gokken.

W dniach 6-8.02.2015r. w Szwajcarskim Zurichu odbył się Mistrzostwa Europy Karate WKF Juniorów Młodszych, U21 oraz Młodzieżowców. W zawodach udział wzięło aż 955 zawodników z całej Europy. Nie mogło zabraknąć tam również kadry Polski, w skład której wchodzili zawodnicy z Klubu Sportowego Gokken: Sara Elwart – kategoria Kumite Juniorek -59kg, Jakub Kułaga – Kumite Kadetów -70kg i Bartosz Potracki – Kumite Kadetów -52kg.

Była to największa impreza karate w Europie, a tym samym nasi zawodnicy startowali na najwyższym poziomie. Niestety, nie zdobyliśmy żadnego medalu, jednakże sam start na takiej imprezie po tylu latach treningów to wielkie wyróżnienie dla karateków. Zabrakło lepszej dyspozycji, ale tym samym wiemy, nad czym należy popracować i co poprawić i jeszcze w tym roku chcemy ewentualne braki nadrobić.

Wyniki walk:

– Sara Elwart przegrała 3:0 z TADIC DELFINA z Bośni i Hercegowiny, która skończyła turniej ostatecznie na 3 miejscu.

– Bartosz Potracki wygrał pierwszą walkę przez wskazanie sędziów (wynik 1:1), ale potem przegrał z KOLASEM ALIAKSANDREM z Białorusi.

– Jakub Kułaga przegrał swoją walkę 6:1 z FILALI MEHDI z Francji.

Niestety żaden z naszych zawodników nie miał repasaży, więc wszyscy musieli pożegnać się z turniejem. Świat się na tym nie kończy, nie załamujemy się porażkami. Mamy wiele do przemyślenia i od marca ruszamy z pełną „parą” na kolejnych wielkich turniejach. Świat jeszcze usłyszy o Gokken! Taki wyjazd nie mógłby się odbyć bez sponsorów. Koszty wyjazdu dla 3 zawodników były ogromne, dlatego chcieliśmy podziękować firmie Amanda oraz Gimnazjum w Karczemkach za dofinansowanie naszego wyjazdu. Reszta kosztów rozdzielona została na rodziców oraz na klub. Bardzo chcieliśmy podziękować rodzicom za zaangażowanie i pomoc.

Wartym wspomnienia jest fakt, że Eliza Gaweł (z klubu Atemi Bielsko-Biała) po 10 latach przywiozła jedyny medal dla Polski w konkurencji KATA. Wielkie gratulacje dla Elizy i jej trenera.