Ministerstwo Środowiska zwiększyło środki. Gmina Żukowo otrzyma dofinansowanie na gospodarkę wodno-ściekową

Projekt „Uporządkowanie Gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Żukowo – etap I” znalazł się na liście rankingowej o dofinansowanie w ramach konkursu POIiŚ.2.3/3/2016.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jako Instytucja Organizująca Konkurs zgodnie z pkt. 73 Regulaminu konkursu nr POIiŚ.2.3/3/2016, opublikowała zaakceptowane w dniu 29 września 2017 r. przez Ministerstwo Środowiska listy rankingowe projektów.

Projekt „Uporządkowanie Gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Żukowo – etap I”, złożony przez Spółkę Komunalną Żukowo Sp. z o.o. został ostatecznie wpisany na listę rankingową ze statusem „podstawowy”, co oznacza że otrzymał wnioskowane dofinansowanie w wysokości 45 483 166,00 zł. Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski po ogłoszeniu listy rankingowej z 4 sierpnia 2017 r. monitował działania Ministerstwa Środowiska.

Projekt „Uporządkowanie Gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Żukowo – etap I”, został zgłoszony do dofinansowania w konkursie POIiŚ.2.3/3/2016 w ramach działania 2.3 Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Wniosek przeszedł pozytywnie ocenę formalną oraz merytoryczną I stopnia uzyskując 28 punktów i został umieszczony w pozycji 38 tabeli, zajmując 35 miejsce jako projekt „rezerwowy”.

Wnioskowane dofinansowanie w projektach, które znalazły się na liście 4 sierpnia 2017 r., przekroczyło alokację przewidzianą na konkurs, w związku z czym nie wszystkie projekty uzyskały status „podstawowy”. Ministerstwo Środowiska podjęło działania mające na celu zwiększenie dostępnych środków w ramach działania 2.3 o ok. 400 mln zł. W związku z tym projekt złożony przez Spółkę Komunalną Żukowo Sp. z o.o., który został umieszczony na licie rezerwowej, został ostatecznie zakwalifikowany do realizacji.

Beata Bujnowska-Kowalska
Informacja prasowa
Gmina Żukowo


Od redakcji:
O pierwszych wynikach konkursu pisaliśmy w artykule: „Gmina Żukowo bez dofinansowania na budowę kanalizacji. Zagrożone inwestycje w Chwaszczynie i Tuchomiu”.

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.