Sukces na Pomerania Cup oraz start Sary Elwart w Karate 1 w Istambule

Za nami pierwszy start dla młodszej kadry w tym sezonie szkolnym na turnieju POMERANIA CUP w Rumi. 387 osób z 37 klubów z Polski i Rosji walczyło o medale Pomorskiej Ligi Karate.

Nasi zawodnicy po ciężko przepracowanych wakacjach (3 obozy szkoleniowe oraz 1 zgrupowanie) odnieśli świetne wyniki na matach.

Łącznie zdobyliśmy 15 złotych medali, 8 srebrnych oraz 27 brązowych, co uplasowało nas na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej klubów.

gokken rumia 2

Złota drużyna w składzie Aleksandra Górska, Amelia Skuras oraz Zuzanna Potracka / fot. nadesłane

Nasz senior Filip Wendt został najlepszym zawodnikiem turnieju, zdobywając aż 3 złote medale, natomiast Zuzanna Potracka uplasowała się na 4 miejscu w ogólnej klasyfikacji zawodników z dorobkiem 2 złotych i 1 brązowego medalu.

Był to ostatni sprawdzian przed nadchodzącymi Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych, Juniorów oraz Młodzieżowców, które odbędą się w ten weekend w Pleszewie. Tak świetne wyniki dają dobre rokowania przed najważniejszą imprezą karate w Polsce dla tych kategorii wiekowych.

gokken rumia 3

Sara Elwart w Istanbule / fot. nadesłane

Nasza seniorka Sara Elwart w tym czasie została powołana z ramienia Kadry Narodowej do startu w Premier League w Istambule. Prawie 100 zawodniczek stanęło do walki w kategorii -61kg, Sara nieznacznie uległa Francuzce 2:4 i niestety skończyła turniej.

fot. tytułowa: Część ekipy Gokken z medalami

KS Gokken / Agata Uwijała

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.