Milena Nosel z Chwaszczyna tuż za podium w Mistrzostwach Świata Fit-Kid

9-letnia Milena Nosel z Chwaszczyna oraz 11-letnia Natalia Chustak z Banina, zdobyły odpowiednio czwarte i trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata Fit-Kid, które odbyły się w Serbii w miejscowości Pancewo 14 października br. To niewątpliwie duży sukces mieszkanek naszej gminy.

Milena Nosel podczas Mistrzostw Świata Fit-Kid zdobyła w swojej kategorii wiekowej i zawodniczek trenujących do 3 lat, 4 miejsce. Był to pierwszy start Mileny w tak poważnych zawodach. Milena Nosel uczęszcza do szkoły podstawowej nr 35 w Gdańsku Oliwie i trenuje w klubie GKS Stoczniowiec łyżwiarstwo figurowe. Fit-Kid to druga dyscyplina sportu, którą uprawia, a uprawia ją w klubie sportowym ARABESKA pod okiem Pani Katarzyny Rzyman. W zawodach – oprócz Polek – wzięły udział zawodniczki z Niemiec, Włoch, Węgier, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Libanu, Cypru, Austrii, Słowacji, Bułgarii, Grecji, Serbii oraz Kazachstanu.

Natalia Chustak uczennica szkoły w Baninie trenuje od 6 roku życia pod okiem Aleksandry Kobielak w Akademii Fitness Sportowego. Ma na swoim koncie większe i mniejsze sukcesy. W roku ubiegłym zdobyła Mistrzostwo Świata do lat 11, natomiast w tym roku, broniąc tytułu Mistrza Świata Fit-Kid w Serbii, zdobyła brązowy medal kategorii Fit-Kid do lat 12. Jest również tegoroczną brązową medalistką Grand Prix Aleksandry Kobielak. Podczas tych zawodów, które odbyły się w Gdańsku 1 października br., wraz ze swoją przyjaciółką Zuzanną Wolską, zdobyła srebrny medal w duecie Fid-Kid. Natalia od 2 lat otrzymuje Stypendium Sportowe Burmistrza Gminy Żukowo.

Fit – Kid stanowi połączenie kilku dyscyplin sportu. Dominującą rolę odgrywają sprawność, elastyczność, siła i poczucie rytmu. Podczas zawodów dzieci prezentują układ dowolny z choreografią wykonaną do wybranej przez siebie muzyki. Prezentowany program powinien obfitować w elementy siłowe, gimnastyczne i akrobatykę sportową.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.