Mieszkańcy Prusa przedstawili swoje postulaty

 

{module do-reklamy-intertekst|none}Przed kilkoma dniami (21 czerwca br.) grupa mieszkańców ulicy Prusa w Chwaszczynie spotkała się z przedstawicielem UG w Żukowie Wojciechem Jaworowskim będącym obecnie Kierownikiem Zespołu Infrastruktury Drogowej. Niestety z-ca burmistrza Marek Trepczyk nie znalazł czasu dla grupy osób z Prusa. Mieszkańcy okolicznych domów przedstawili swoje żądania, które nie są wygórowane.

 

 

Najważniejszą sprawą, która powinna załatwić wiele problemów naraz jest udrożnienie ulicy Ceynowy (drogi prowadzącej do poczty) poprzez wykupienie części dwu działek, które znajdują się pod drogami. Co prawda częścią jednej z nich prowadzi obecnie droga, ale nie jest uregulowany jej status prawny – nie ma wydzielonej i wykupionej przez gminę działki drogowej.

Z kolei inny fragment ulicy Ceynowy prowadzący przez kanał chwaszczyński został zamknięty przez właściciela ponad 2 lata temu. Stało się tak na skutek ulewnych deszczy, które podmyły przepust stanowiący przejazd przez kanał. Przez to właściciel zmuszony był do zamknięcia drogi, aby nie odpowiadać za zagrożenie dla kierujących i ewentualnie powstałe szkody.

Inną również nieuregulowaną kwestią jest status prawny części ulicy Prusa prowadzącej od skrzyżowania z Ceynowy do DW 218, która również znajduje się w rękach prywatnych należąca do dwu osób.

Poruszano również kwestię stanu technicznego ulicy Prusa, która jest tylko w części utwardzona tzw. tłuczniem, czyli de facto odpadami z rozbiórki budynków.
Tak więc najważniejszymi sprawami do załatwienia przez urząd gminy jest wykup trzech działek pod drogami, dwie znajdują się pod ulicą Ceynowy, a jedna pod Prusa.

 

Wojciech Albecki

 

{gallery}2013/2013-06/prusa2{/gallery}

 

{module Autor-Wojciech-Albecki|none}

 

{module dol-artykulu|none}

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.