Mieszkańcy Miszewka i Nowego Tuchomia chcą nowego sołectwa

{module do-reklamy-intertekst|none}


Blisko 140 podpisów znalazło się pod wnioskiem o wydzielenie wsi Miszewko i Nowy Tuchom z obrębu sołectwa Miszewo. W dniu 10 września 2012 r., stosowne dokumenty zostały złożone na ręce Burmistrza Gminy Żukowo. Ze strony mieszkańców, opiekę nad procedurą secesyjną zaoferowało Kaszubskie Stowarzyszenie Racjonalnego Rozwoju VIS VITALIS.

 

Analiza dokumentów finansowych za lata 1996-2012 jest druzgocąca i wykazuje, iż potrzeby mieszkańców tych wsi przez kolejnych Sołtysów były marginalizowane. Praktycznie rzecz ujmując, całe budżety sołeckie były i są pochłaniane przez jedną tylko wieś – Miszewo. Co więcej, sposób rozdziału pieniędzy z zadania „Modernizacja dróg” również został przez mieszkańców uznany za niesprawiedliwy i kiedy w roku bieżącym, po raz 11., cały budżet z tzw. puli sołeckiej przeznaczono wyłącznie dla jednej wsi – Miszewa, mieszkańcy Miszewka i Nowego Tuchomia powiedzieli „dość!”.

 

Od kilkunastu lat, każdej wiosny, po roztopach i po każdym deszczu bez względu na porę roku, właściciele kilkudziesięciu domów w Miszewku brną w błocie. Nie ukrywali swego oburzenia, gdy dowiedzieli się, że w tym roku, pani Sołtys przeznaczyła 380 płyt typu Jumbo na modernizację dobrze utwardzonej i w dobrym stanie technicznym drogi w Miszewie, przy której stoi zaledwie 5 domów.

 

Z kolei, mieszkańcy Nowego Tuchomia skarżą się, że przez 12 lat Sołtys Miszewa nie przeznaczył na jakąkolwiek inwestycję w Nowym Tuchomiu ani złotówki.

 

Zatem, mieszkańcy Miszewka i Nowego Tuchomia z niecierpliwością czekają na ogłoszenie przez Radę Miejską w Żukowie konsultacji społecznych w tej sprawie.


Nadesłane przez:

Anetę Choromańską


{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.