Mieszkańcy Kolbud przeciwko obwodnicy

Jak podaje Radio Gdańsk przeciwko 3 zaproponowym wariantom przebiegu Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej protestuje część mieszkańców gminy Kolbudy. Na spotkaniu konsultacyjnym z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad pojawiło się ok. 700 osób.

Mieszkańcy sprzeciwiają się propozycjom inwestora, który ich zdaniem pominął wariant satysfakcjonujący większość zainteresowanych. Jak mówią, sugerowane przez Dyrekcję warianty zaszkodzą gminie i jej mieszkańcom, bo zakładają, że droga będzie przebiegać między innymi przez nowowybudowane domy mieszkalne. Leszek Grombala, wójt gminy Kolbudy, powiedział w imieniu mieszkańców, że podczas początkowych rozmów prezentowano aż siedem wariantów – „Teraz zostały trzy i wszystkie są złe„, mówił Grombala.

 

Piotr Michalski, rzecznik gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad tłumaczy, że pomysł mieszkańców gminy Kolbudy polegający na tym, żeby nowa obwodnica zaczynała się na Węźle Rusocin albo Karczemki, jest niemożliwa do wykonania. „Tam byłby dużo mniejszy ruch samochodów, a my nie chcemy budować tej drogi dla samej drogi. Ona ma być używana” – dodaje Piotr Michalski.

 

Decyzja o tym, który z proponowanych wariantów zostanie wybrany jako trasa tak zwanej „obwodnicy metropolitalnej”, zapadnie jesienią tego roku. Droga ma łączyć Węzeł Straszyn z Chwaszczynem, biegnąc przez teren gmin: Kolbudy, Żukowo i Miszewo.

 

źródło:Radio Gdańsk

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.