Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w Szkole Podstawowej w Chwaszczynie

Autor: Agata Sikorska

W Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Chwaszczynie, dnia 04 grudnia 2019 roku uroczyście obchodzono Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

W tym dniu mieliśmy zaszczyt gościć panią Magdalenę Biegańską z Biura Pełnomocnika Prezydenta Miasta Gdyni ds. Osób z Niepełnosprawnością, laureatkę XVII edycji konkursu „Gdynia bez barier”, która wprowadziła naszą młodzież w temat niepełnosprawności.

Dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 2 W Gdańsku (jest to otwarta, dynamiczna i zintegrowana ze środowiskiem lokalnym placówka oświatowa szkolnictwa specjalnego dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi) zabrały nas w czarodziejski świat „Pięknej i Bestii”.

Wspaniały koncert dali kolejni zaproszeni goście: zespół „Remont Pomp” działający przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gdańsku. Główną inspiracją dla zespołu jest muzyka etniczna z naciskiem na bogactwo muzyki afrykańskiej. Nasi uczniowie mieli okazję poznać instrumenty oraz spróbować swoich sił, grając na niektórych.

Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych dają możliwość zwrócenia uwagi na konieczność integracji osób niepełnosprawnych z resztą naszego społeczeństwa. Jest to również doskonała okazja dla uczniów naszej szkoły, by budować dobre relacje oraz kształtować postawy tolerancji.

Agata Sikorska

 

szkola dzien niepelnosprawnych 3szkola dzien niepelnosprawnych 3szkola dzien niepelnosprawnych 3szkola dzien niepelnosprawnych 3szkola dzien niepelnosprawnych 3szkola dzien niepelnosprawnych 3szkola dzien niepelnosprawnych 3szkola dzien niepelnosprawnych 3

 

Źródło: nadesłane

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.