Marszałek Mieczysław Struk – dotrzymał danego słowa.

 

 

W środę tj. 22.04.2015 roku Radny Powiatowy Piotr Fikus spotkał się z Dyrektorem Zarządu Dróg Wojewódzkich Grzegorzem Stachowiakiem w sprawie budowy ciągu pieszo-rowerowego z Chwaszczyna do granicy z miastem Gdańsk (ul. Oliwska) wraz z zatokami autobusowymi i sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu ulic: Oliwskiej i Kaszubskiej Drogi.

 

 

Jestem bardzo zadowolony i szczęśliwy z informacji, którą otrzymałem od Dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich odnośnie realizacji w tym roku ciągu pieszo – rowerowego z Chwaszczyna do granicy z miastem Gdańsk” – powiedział naszej redakcji Radny Powiatowy Piotr Fikus, który od dłuższego czasu zabiegał o tę sprawę.

 

Potwierdziły się słowa Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, który w styczniu bieżącego roku zapewnił radnego o realizacji tego zadania w roku 2015. Na koniec maja bieżącego roku planowane jest wykonanie dokumentacji projektowej, następnie zostanie ogłoszony przetarg na budowę ciągu pieszo-rowerowego wraz z zatokami autobusowymi i sygnalizacją świetlną.

 

W miesiącu sierpniu planowane jest rozpoczęcie prac budowlanych. Prawdopodobnie w październiku piesi i rowerzyści będą mogli korzystać z tej inwestycji, która znacząco poprawi bezpieczeństwo na danym odcinku tej drogi.

 

Na wniosek mieszkańców zostanie wykonane również przejście dla pieszych pomiędzy zatokami autobusowymi na odcinku przy jeziorze.

 

Bardzo potrzebna sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic: Oliwskiej i Kaszubskiej Drogi poprawi bezpieczeństwo osób przechodzących przez przejście dla pieszych. Tu należą się duże podziękowania dla Pani Anety Perończyk – mamy Michała, który w roku 2009 został potrącony na tym przejściu dla pieszych. To dzięki staraniom Pani Anety sygnalizacja świetlna w tym miejscu zostanie wybudowana. Po raz kolejny widać, że wspólne działania przynoszą wymierne korzyści dla Mieszkańców Naszej Miejscowości.

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.