Mapa Chwaszczyna od dziś w każdym domu

Już jest! Wraz z nowym numerem bezpłatnej gazetki Chwaszczyno.pl ukazała się mapa naszej miejscowości w wersji papierowej. Przekazujemy ją jako dodatek do tego świątecznego wydania.

Ostatni taki plan wsi został wydany kilkanaście lat temu. Mieszkańcy do tej pory z niego korzystają, jednak jest on już mało aktualny. Od tego czasu powstało mnóstwo nowych ulic, których nie jesteśmy w stanie zapamiętać.

Przygotowanie mapy Chwaszczyna było projektem, który „chodził za nami” od ponad roku. Przez cały ten okres, społecznie i w wolnym czasie, małymi krokami budowaliśmy całą tę ideę.

INTERAKTYWNA WERSJA MAPY SOŁECTWA CHWASZCZYNO

Kosztowało nas to mnóstwo pracy, energii i czasu. Najwięcej pracy w przygotowanie mapy włożył nasz redakcyjny kolega i redaktor portalu oraz gazetki Michał Witt. Przygotował mapę od strony graficznej. Z czasem poprosiliśmy o pomoc członków Rady Sołeckiej, ks. Proboszcza i zaprzyjaźnionych osób o zweryfikowanie wszystkich ulic i „zakamarków” naszej miejscowości. Chcieliśmy, aby jak najdokładniej odwzorowywała faktyczny ich przebieg i była pomocą dla wszystkich, którzy często szukają różnych miejsc.

Kiedy projekt mapy przeszedł społeczną korektę, postanowiliśmy wydać ją najpierw w formie ogólnodostępnej, w centrum Chwaszczyna, nieopodal obelisku, aby każdy mógł się z nią dokładnie zapoznać. Było to możliwe dzięki współpracy lokalnych działaczy i firm na terenie Chwaszczyna (patrz artykuł: Mapa Chwaszczyna w centrum miejscowości już wskazuje drogę).

mapa chwaszczyna montaz 17

Ta słuszna inicjatywa nie była epilogiem. Projekt ten rozwinęliśmy poprzez dotarcie z mapą Chwaszczyna do wszystkich mieszkańców. Dzisiaj nasz rozległy plan staje się faktem – każdy z mieszkańców dostanie taką mapę do swojego domu wraz z bezpłatną gazetką Chwaszczyno.pl. Jeśli do kogoś mapa nie dotrze, będzie można ją – tak jak zawsze – dostać w punktach sklepowych na terenie Chwaszczyna i Tuchomia.

Mapę naszej wsi wydajemy w dużym formacie o wymiarach 684×480 [mm]. Mapa będzie doskonałym narzędziem dla mieszkańców, przyjezdnych, służb ratowniczych, kurierów, itp.

Dzisiaj nieskromnie możemy przyznać, że jesteśmy z siebie dumni. Z powodzeniem udało nam się zakończyć tak duży projekt, który – mamy nadzieję – będzie służył mieszkańcom przez długi czas.

mapa chwaszczyna wycinek

W sposób szczególny chcielibyśmy podziękować Panu Piotrowi Fikusowi, który bardzo mocno wspierał nas w tym projekcie i pomógł w jego realizacji. Dziękujemy także wszystkim, którzy pomogli przy korekcie mapy, przy wydrukowaniu i postawieniu mapy w centrum wsi oraz tym firmom i przedsiębiorcom, którzy ją sponsorowali i wspomogli jej wydanie. To w ogromnej mierze dzięki wsparciu poniższych reklamodawców mapa sołectwa Chwaszczyno za darmo trafiła do Państwa domów. Bardzo, bardzo dziękujemy za pomoc!

 

w kolejności alfabetycznej

1. CUKIERNIA „MURZYNEK” w Chwaszczynie
2. Dworek „Oleńka” w Tuchomku
3. EKO-KRUSZ Anna i Sławomir Bergańscy
4. ELTOM Hurtownia Elektryczna
5. FAJNA-IMPREZA.pl Organizacja imprez, fotobudka, DrinkBar i inne
6. FB-JELCZ Franciszek Bergański
7. KOLANKO
8. KWIACIARNIA „MARZENA” w Chwaszczynie
9. MARCOPOL Anna i Jerzy Brzezińscy
10. MODELSCY SPORT CLUB Siłownia, zajęcia fitness, treningi personalne
11. OSK „MADZIA” w Chwaszczynie
12. PARTS MK SERVICE Serwis sprzętu ogrodniczego oraz elektronarzędzi
13. PIZZERIA MIRENA w Chwaszczynie
14. POSTRANS Centrum Obsługi Pojazdów
15. REKLAMODAWCY MAPY SOŁECTWA CHWASZCZYNO (kolejność alfabetyczna):
16. Rekomendowany Fotograf Google Street View, www.360.tassel.pl
17. Restauracja RODA w Tokarach
18. Salon Urody i Masażu Pure Beauty i Body & Massage
19. SKLEP „ELF” Art. papierniczo-biurowe i zoologiczne, usługi ksero
20. SKLEP WIELOBRANŻOWY ABC Elżbieta Kolka
21. SUKURS Biuro Rachunkowe
22. SYTY KOCIOŁEK Cartering dla firm, obiady
23. TASSEL.pl, Strony internetowe
24. TOP Design Chwaszczyno TDC Producent Oznakowań Bezpieczeństwa
25. TOYOTA WALDER Chwaszczyno i Rumia
26. WINOKO Importer oryginalnych hiszpańskich win i produktów
27. WOJ-BUD Firma Handlowo-Usługowa

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.