Listopadowa Msza Święta Kaszubska. Parafia Chwaszczyno

 

Przed ostatni raz w tym roku będziemy mieli okazję uczestniczyć we Mszy Świętej w języku kaszubskim w parafii w Chwaszczynie. Eucharystia tradycyjnie odbędzie się w trzecią niedzielę miesiąca o godz. 15:00.

 

Tym razem oprawę muzyczną przygotuje Gminna Orkiestra Dęta GOK Żukowo. Instrumentaliści mają w swoim repertuarze również kaszubskie pieśni. Z kolei Liturgię Słowa przedstawią członkowie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego: I czytanie – Kazimierz Jastrzębski, psalm – Ludmiła Modzelewska, II czytanie – Irena Lidzbarska, a Modlitwę Powszechną – Tomasz Fopke.

 

Tak jak na każdej Mszy Świętej Kaszubskiej wybrane części liturgii będą czytanie również w języku kaszubskim. Wszystkich sympatyków regionalnego języka zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

Foto: Gminna Orkiestra GOK Żukowo / facebook

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.