Lektorzy starsi z Chwaszczyna jadą na Mistrzostwa Polski do Rzeszowa

Od początku roku szkolnego trwał Halowy Turniej Piłki Nożnej LSO im. Żołnierzy Wyklętych. W minioną sobotę w Rumi miał miejsce finał rozgrywek, a zwycięzcami po raz trzeci zostali najstarsi ministranci z Chwaszczyna. W dniach 1-2 maja będą reprezentować Archidiecezję Gdańską na Mistrzostwach Polski.

Prawie 450 członków Liturgicznej Służby Ołtarza wzięło udział w finale Halowego Turnieju Piłki Nożnej LSO im. Żołnierzy Wyklętych, który odbył się w sobotę 17 marca w trzech halach sportowych na terenie Rumi.

stroje DSC 9264

fot. Stroje chwaszczyńskiej parafii


Tegoroczne rozgrywki odbywały się na halach w Gdańsku, Wejherowie i Rumi. Członkowie Liturgicznej Służby Ołtarza rywalizowali ze sobą w trzech kategoriach wiekowych: ministranci (do 12. roku życia), młodsi lektorzy (do lat 16) oraz starsi lektorzy (17-21 lat).

Marcowy turniej po raz czwarty wspierał gdański oddział Instytutu Pamięci Narodowej, który przygotował wystawę i prezentację multimedialną poświęconą żołnierzom niezłomnym.

mistrzostwa lso DSC 9197

fot. Ubiegłoroczny turniej w Częstochowie – w oczekiwaniu na rzuty karne

Na uczestników Halowego Turnieju Piłki Nożnej LSO im. Żołnierzy Wyklętych czekały atrakcyjne nagrody, jak koszulki z podpisami zawodników Lechii Gdańsk i Arki Gdynia, kubki z autografem Joanny Jędrzejczyk czy projektor multimedialny (trafił do piłkarzy z Chwaszczyna).

Zwycięzcami trzeciego etapu mistrzostw zostali członkowie służby liturgicznej z parafii: św. Kazimierza Królewicza w Gdańsku (kat. ministrant), św. Wojciecha w Kielnie (kat. lektor młodszy) i Podwyższenia Krzyża w Pierwoszynie (kat. lektor starszy).

mistrzostwa lso DSC 9218

fot. Przed wyjazdem do domu po zakończonym turnieju, przy Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze

W klasyfikacji generalnej wszystkich trzech turniejów Archidiecezję Gdańską podczas piłkarskich Mistrzostw Polski LSO w Rzeszowie reprezentować będą członkowie LSO z parafii: św. Kazimierza Królewicza w Gdańsku (kat. ministrant), Aniołów Stróżów w Mrzezinie (kat. lektor młodszy) i Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie (kat. lektor starszy).

W ubiegłym roku na Mistrzostwach Polski LSO w Częstochowie naszą parafię i Archidiecezję Gdańską reprezentowały dwie drużyny. Lektorzy starsi zajęli 5. miejsce. Czy w tym roku powtórzą ubiegłoroczny sukces? A może uda się im osiągnąć jeszcze lepszą lokatę? Będziemy za nich trzymać kciuki!

Poniżej prezentujemy wyniki Mistrzostw Archidiecezji Gdańskiej LSO w piłce nożnej:

Ministrant:
1. Gdańsk, św. Kazimierza Królewicza
2. Kielno, św. Wojciecha
3. Gdańsk-Ujeścisko, O. Pio

Lektor Młodszy:
1. Mrzezino, Aniołów Stróżów
2. Kielno, św. Wojciecha
3. Gdańsk-Brzeźno, św. Antoniego Padewskiego
4. Leśniewo, Niepokalanego Serca Maryi Panny

Lektor Starszy:
1. Chwaszczyno, św. Szymona i Judy Tadeusza
2. Gdańsk-Ujeścisko, św. O. Pio
3. Pierwoszyno, Podwyższenia Krzyża
4. Łebno, MB Królowej Polski

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.