Lekcja w kinie dla klas 0-III szkoły podstawowej

{module do-reklamy-intertekst}

15 lutego uczniowie klas 0-III wybrały się do multikina Gemini w Gdyni na „Lekcję w kinie”. Tematem  lekcji było „Dlaczego Francik chrapie? – tajemnice kinowej animacji”. Uczniowie zastanawiali się wspólnie z prowadzącym, dlaczego filmy animowane są atrakcyjne dla młodego widza.

Na podstawie prostego przykładu uczniowie dowiedzieli się, że wrażenie ruchu w filmie animowanym jest wywoływane poprzez ułomność ludzkiego oka.


Uczniowie odkryli również, że filmy nie składają się z ciągu płynnych obrazów, a z mnóstwa nieruchomych zdjęć. Zapoznali się z krótką  historią filmu animowanego, od pierwszych prób animowania nieruchomych obrazów po animację Walta Disneya. Zobaczyli miejsce powstawania filmów animowanych, etapy produkcji i studio, w którym wszystko się odbywa. Odkryli tajemnice warsztatu reżyserów animacji, utrwalili pojęcia związane z powstawaniem filmów animowanych.Poznali proste techniki animowania, które mogą potem wcielić w życie w domu lub szkole, m.in. kartkowania następujących po sobie rysunków. W drugiej części lekcji uczniowie obejrzeli seans filmowy składający się z pięciu animowanych baśni filmowych.

Dar skarbnika Piękny dar – co nas uszczęśliwia, a co nie? Mądra historia o tym, że nawet największe bogactwo nie zastąpi kontaktu z drugim człowiekiem.

 

Dwanaście miesięcy Jak leśni bracia pomogli Zuzi? Na motywach bajki Janiny Porazińskiej, która uczy, że chciwość nie popłaca.

 

Szewczyk Dratewka Być jak Szewczyk Dratewka. Pouczająca opowieść o poczciwym Szewczyku Dratewce, który za bezinteresowne dobre uczynki, zostaje nagrodzony pomocą w najmniej spodziewanym momencie.

 


Lodowa góra Kapryśna i zła – co nam daje odwaga i mądrość? Rewelacyjna animacja na motywach znanej bajki Kornela Makuszyńskiego.

Złota jabłoń
Jak daleko posunie się chciwa Brunhilda, żeby zdobyć skarb, o którym tak często wspomina drwal Jakub?


{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.