Ładne, estetyczne centrum Chwaszczyna? – jest inicjatywa mieszkańców!

 

 

Jest mi miło poinformować, że Komitet Mieszkańców ul. Rewerenda i Polna w Chwaszczynie, pozyskał środki na realizację inicjatywy pt. „Chwaszczyno witryną reklamową Kaszub” w ramach pierwszego konkursu  grantowego Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, współfinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu  Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

 

Inicjatywa polega na wskazaniu korzyści estetycznych płynących z uporządkowania przestrzeni wspólnej w centrum Chwaszczyna poprzez odpowiednio przygotowany materiał graficzny. Ponadto podczas zaplanowanego pod koniec listopada br. spotkania mieszkańców, przedsiębiorców i instytucji  społecznych wspólnie omówione zostaną propozycje, w jaki sposób kontynuować starania na rzecz poprawy estetyki naszej miejscowości w zakresie umieszczania reklam, szyldów itp. Projekt jest zaadresowany do wszystkich chętnych, zainteresowanych problemem przywrócenie równowagi estetycznej w centrum Chwaszczyna.  W konsekwencji mogłyby powstać na terenie Gminy Żukowo jasne regulacje prawne w tym zakresie, tak jak np. dokument Studium „Koncepcja Regulacji i Estetyki Miasta Gdańska”. Oczywiście w ramach inicjatywy nie będziemy zajmować się plakatami, banerami wyborczymi, gdyż to regulują już przepisy prawa, a sama „uciążliwość” na charakter czasowy. 

 

Cieszę się, że nasz  projekt został wysoko oceniony i jest jednym z kilku dofinansowanych   z terenu całego powiatu kartuskiego. Konkurencja była mocna, bo w ramach konkursu wpłynęło ok 400 projektów. Z zadowolenie przeczytałem również oceny ekspertów z komisji grantowej nt. naszego projektu:

 

Ekspert 1: projekt oddziałuje na społeczność lokalną + jest innowacyjny
Ekspert 2 : nietypowa propozycja + walka mieszkańców o ład w miejscowości + wkład własny
Ekspert 3: ciekawa tematyka projektu i pomysł na realizację działań

 

Projekt będzie realizowany do końca 2014 roku. Już teraz zapraszamy wszystkich Mieszkaniowców Chwaszczyna, przedsiębiorców, jak również organizacje społeczne, do zaangażowania się w tę wspólną inicjatywę.

 

 

Jacek Fopke

Przewodniczący Komitetu Mieszkańców

ul. Rewerenda i Polna w Chwaszczynie

                      

reklamy-w-chwaszczynie2

 

image001     image002        image003

image004

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.