Kwiaty doniczkowe bez tajemnic

Autor: nadesłane

Kwiaty doniczkowe zdecydowanie wróciły do mody. Rośliny doniczkowe pojawiły się w naszych domach, biurach i przestrzeniach publicznych. Popularnością cieszą się kwiaty doniczkowe kwitnące, rośliny egzotyczne oraz stare gatunki, które pamiętamy z dzieciństwa. Dużym zainteresowanie wzbudzają rośliny i kwiaty, które pamiętamy ze szkolnych korytarzy. Olbrzymie monstery, paprotki dumnie zwisające z parapetów, czy nieśmiertelne sensewerie. Kwiaty doniczkowe z zielonymi liśćmi, to rośliny, które z jednej strony zdobią nasze półki, a z drugiej strony potrzebują uwagi, odpowiedniej ziemi i prawidłowego nawodnienia. Wymagają troski i uwagi, niczym żywa istota.

Czy do roślin domowych naprawdę trzeba mieć rękę?

Kwiaty doniczkowe to piękna ozdoba naszego domu. Cieszą oko i sprawiają, że wnętrza wyglądają zupełnie inaczej. Często otrzymujemy je w prezencie lub kupujemy, kiedy nas po prostu zauroczą. Aby kwiaty dobrze rosły potrzebują odrobiny uwagi i codziennych, prawidłowo dobranych zabiegów pielęgnacyjnych. Każdy, nawet największy amator, z czasem zaczyna się orientować co lubią jego kwiaty, a co zupełnie im nie służy. Jeśli liście żółkną, często jest to wynik niedostatecznego nawodnienia. Z kolei blade i słabe pędy mogą być konsekwencją niedostatecznego nasłonecznienia. Bardzo często, aby poprawić kondycję roślin, warto rozważyć ich przesadzenie. Pomocne będą tu zakupy w profesjonalnym sklepie ogrodniczym. Przyda się ziemia uniwersalna 80L, keramzyt i odżywki.

Światło, czyli bez czego nasze rośliny domowe sobie nie poradzą

Każda z roślin jest inna i cechują ją zupełnie odmienne wymagania. Świadomość fizjologii roślin pomaga w ich prawidłowej opiece. Jednym z niezbędnych elementów do ich prawidłowego rozwoju jest światło. To właśnie ono umożliwia przeprowadzenie fotosyntezy, a więc sprawia, że roślina potrafi zapewnić sobie pokarm. Oczywiście trzeba pamiętać, że nie wszystkie rośliny potrzebują takiej samej ilości promieni słonecznych. Właśnie dlatego, przed zakupem roślin, warto rozejrzeć się po domu i ocenić jego stopień nasłonecznienia. To, jakim kwiatom będzie u nas dobrze, zależy od lokalizacji okien. Duże znaczenia ma fakt, czy wychodzą na północ, południe, wschód, a może na zachód. Rośliny możemy podzielić na trzy grupy. Pierwsza grupa słońce uwielbia. To przede wszystkim sukulenty i kaktusy. Duga, która jest najliczniejsza, zawiera w sobie rośliny preferujące półcień. Rośliny z tej grupy powinny stać w pomieszczeniach widnych, gdzie światło jest stosunkowo łagodne. Trzecią grupę tworzą gatunki roślin cieniolubnych. Są to mchy, paprocie i epifity.

Źródło: nadesłane

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.