KS CHWASZCZYNO w III lidze – foto i wideo

W dniu dzisiejszym (18.06.2014r) KS Chwaszczyno dzięki wygranej 2:0 z zespołem Żuławy Nowy Dwór Gdański zapewniło sobie historyczny awans do III ligi !

Dość liczna publiczność zebrała się na trybunach przy ulicy Węglowej, aby obejrzeć mecz z Żuławami, który miał dać awans miejscowej drużynie. W pierwszej połowie drużyna KS Chwaszczyno grała z wiatrem. Po kilkunastu minutach po rzucie rożnym Piotrowski uderzył piłkę główką, ale piłka uderzyła w słupek. W pierwszej połowie przeważaliśmy, ale goście dość skutecznie się bronili i nie dopuszczali naszych zawodników do dogodnych sytuacji bramkowych. Sami zaś parokrotnie kontrowali i uderzeniami z daleka ostrzeliwali bramkę Grubby. Po pierwszej połowie kibice zebrani na stadionie wcale nie mogli być pewni awansu, tym bardziej że nie był znany wynik Luzina.

W przerwie za Radonia wszedł Beyl, a Dempca zmienił Duda. Zmiany przyniosły oczekiwany skutek, gdyż Duda wniósł wiele ożywienia do gry Chwaszczyna. Co chwilę nękał obrońców Żuław rajdami prawą stroną. Po jednej z akcji Duda dobija strzał Piotrowskiego wybroniony przez bramkarza gości i umieszcza piłkę w siatce ku radości publiczności. Przemek jeszcze parokrotnie atakował prawą stroną i najczęściej podawał piłkę kolegom z drużyny. Niestety ci nie potrafili zakończyć akcji kolegi. Pod sam koniec spotkania najdłużej grający u nas zawodnik zdecydował się na wykończenie akcji samemu i przyniosło nam to drugą bramkę w tym spotkaniu. W drugiej połowie długimi okresami Żuławy nie wychodziły z własnej połowy. Widać było że podopieczni Aleksandra Cybulskiego byli zdeterminowani by wygrać spotkanie, a tym samym awansować do 3 ligi. Gratulacje!