KS Chwaszczyno nie wycofuje się z IV ligi piłkarskiej

 

Jak informuje portal kartuzy.naszemiasto.pl to były tygodnie ciężkiej próby dla działaczy, zawodników i kibiców. Przyszłość klubu wisiała na włosku, w pewnym momencie wydawało się, że już wszystko stracone, ale ostatecznie wszystko skończyło się szczęśliwie – KS Chwaszczyno klub nie wycofuje się z IV ligi.

 

Tajemnicą poliszynela był fakt, iż od początku roku przyszłość Klubu Sportowego Chwaszczyno stała pod dużym znakiem zapytania. Seniorzy co prawda rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej, ale przerwali je we wtorek po tym, gdy spotkał się z nimi prezes i główny sponsor Roman Walder, oświadczając ze smutkiem, że rezygnuje z funkcji i wspierania klubu.

 

W środę ten najczarniejszy scenariusz potwierdził trener Aleksander Cybulski zapowiadając, że zespół wycofuje się z czwartej ligi. Sytuacja jednak zmieniła się następnego dnia.

 

– Po tej informacji prezes otrzymał wiele telefonów z prośbami o pozostanie w klubie, wyrazami wsparcia i deklaracjami pomocy ze strony władz samorządowych i przedsiębiorców – relacjonuje Janusz Płocki, wiceprezes KS. – Ku uciesze nas wszystkich zdecydował, że wciąż będzie z nami i wszystko zostaje po staremu.

 

Radości nie ukrywa też trener czwartoligowej ekipy. – Cieszę się, że wiele lat pracy nie poszło na marne i będziemy mogli dokończyć dzieła, czyli powalczyć o awans do III ligi – mówi Aleksander Cybulski. – Zawodnicy mieli propozycje z innych klubów, ale z radością przyjęli wieść, że wciąż jesteśmy w grze i zostają. Cała ta sytuacja może przynieść pozytywny efekt i sprawić, że wiosną drużyna zagra z jeszcze większą determinacją.

 

źródło:kartuzy.naszemiasto.pl/Bartosz Cirocki

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.