Kontrole wszystkich zabudowanych nieruchomości w gminie Żukowo

 

Pracownicy gminy Żukowo rozpoczęli kontrole częstotliwości opróżniania zbiorników bezodpływowych, prawidłowej segregacji odpadów, kontroli kotłowni pod kątem spalania odpadów komunalnych w piecach oraz umieszczeniu tabliczki z numerem posesji.

Z informacji umieszczonych na gminnym portalu wynika, że na terenie Chwaszczyna skontrolowane zostały 3 posesje. Kontrola najprawdopodobniej przeprowadzona była w ciągu dnia, gdy większość osób jest w pracy. W związku z tym kontrolerzy z gminy zostawili w dwunastu skrzynkach informację o przeprowadzonej w okolicy kontroli. Na Nowym Świecie na 25 zaplanowanych do kontroli posesji sprawdzono zaledwie 5.

Mieszkańców mających szamba, a nieposiadających umowy z żadną firmą wywozową poinformowano o konieczności posiadania takiego dokumentu.

Jak informuje Burmistrz Gminy Żukowo kontrole przeprowadzane są  przez gminnych pracowników Referatu Środowiska i Rolnictwa i dotyczą one wszystkich zabudowanych nieruchomości położonych na terenie gminy Żukowo.

 

Urzędnicy kontrolują posesje pod kątem :

1) częstotliwości opróżniania zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków,

2) spalania odpadów w piecach domowych,

3) właściwej segregacji odpadów w posesjach, które zgłosiły w deklaracji selektywną zbiórkę,

4) numeracji nieruchomości.

 

W informacji umieszczonej na stronie żukowskiego magistratu Burmistrz prosi wszystkich właścicieli nieruchomości o udostępnienie podczas kontroli posesji oraz zawartych umów z firmą wywożącą odpady ciekłe (szambo) i dowodów uiszczenia opłat za te usługi. Podczas kontroli sprawdzane są pojemniki na odpady komunalne oraz kotłownie budynków mieszkalnych. Na każdym budynku powinien widnieć numer posesji.

Wobec właścicieli, którzy nie wywiążą się z wymaganych obowiązków będzie prowadzone odrębne postępowanie.

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.