Konkurs organizowany przez Radio Kaszëbë szansą dla zespołów muzycznych z Kaszub.

Niemałą szansę na promocję i start muzycznej kariery będą miały już w listopadzie młode i utalentowane zespoły z Kaszub. Radio Kaszëbë, Telewizja z Pomorza CSBTV

oraz Urząd Miasta w Rumi organizują dla nich konkurs Rumia Miasto Młodych Talentów – cykl koncertów w sali widowiskowej Radia Kaszëbë w Rumi. Zwycięski zespół nagra profesjonalny teledysk i wystąpi z koncertem na radiowej antenie.

 

 

W konkursie mogą wystartować młodzi wykonawcy z Kaszub, którzy nie nagrali dotąd swojej płyty. Mogą reprezentować dowolny gatunek muzyczny. Oceni ich profesjonalne jury składające się m.in. z muzyków i dziennikarzy muzycznych.

 

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić zgłoszenie dostępne na stronie www.radiokaszebe.pl. Do zgłoszenia należy dołączyć płytę z próbkami dotychczasowej twórczości zespołu.

 

12 najciekawszych w opinii jury zespołów wystąpi w 3 koncertach półfinałowych, które odbędą się 3, 9 i 17 listopada. Zwycięzcy eliminacji wystąpią w koncercie finałowym 24 listopada. Co warte podkreślenia, stawkę finalistów uzupełni zespół wybrany przez słuchaczy. Koncerty będą bowiem otwarte dla publiczności, a osoby oglądające zmagania młodych muzyków na żywo w sali widowiskowej Radia Kaszëbë za pomocą specjalnych kuponów będą mogły głosować na swoich faworytów.

 

Na najlepszy zespół czeka nie lada nagroda – możliwość nagrania profesjonalnego teledysku oraz koncert na antenie Radia Kaszëbë, najchętniej słuchanej stacji w regionie.

logo-radio-kaszebe

– Ten konkurs to tak naprawdę dwa wydarzenia w jednym – mówi Adam Chmielecki z Radia Kaszëbë – Z jednej strony jest to przegląd młodych zespołów muzycznych z Kaszub, które rywalizują o naprawdę atrakcyjną nagrodę, z drugiej cykl koncertów, które z pewnością będą stanowić dużą dawkę kultury i rozrywki dla publiczności. To jednocześnie odzwierciedlenie ramówki i muzyki naszej antenie – gramy nie tylko muzykę biesiadną i folkową, ale także właśnie rockową. Dzięki temu Radia Kaszëbë słuchają z przyjemnością i starsi, i młodsi mieszkańcy Kaszub. Sądzimy, że podobną sympatią może cieszyć się nasz cykl koncertów.

 

Więcej informacji:

Adam Chmielecki, Specjalista ds. promocji,
promocja@mediakaszebe.pl, tel. 506 832 005, 58 575 572 7

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.