Koniec przebudowy DW 218

 

 

{module do-reklamy-intertekst|none}

 

Zakończyła się przebudowa  [[Drogi Wojewódzkiej nr 218]] na odcinku od Koleczkowa do ronda w Chwaszczynie. Wykonawca firma Strabag za przebudowę 10,2 km odcinka drogi zainkasuję kwotę około 28,5 mln zł. Zarząd Dróg Wojewódzkich (ZDW) w Gdańsku planował wydać 48.423.721,21 zł, jednakże w wyniku przetargu powstały oszczędności prawie 20 mln zł.

 

Już za kilka dni, bo począwszy od 28 czerwca 2013 r. mają rozpocząć się odbiory techniczne przebudowanej drogi. Obecnie trwają ostatnie prace porządkowe i poprawkowe.

 

W wyniku przebudowy powstały przejścia dla pieszych, zatoczki autobusowe, chodniki oraz ciągi pieszo-rowerowe, stanęło również 600 punktów świetlnych oraz wykonane zostało odwodnienie. A co najważniejsze zmodernizowana została na całym odcinku nawierzchnia.

 

Zadanie przebudowy drogi DW218 o nazwie „Rozbudowę Drogi Wojewódzkiej nr 218 stanowiącej dojazd do Trójmiasta – odcinek Chwaszczyno-Koleczkowo” zostało dofinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu samorządu województwa pomorskiego. Regionalny program operacyjny dla województwa pomorskiego w latach 2007 – 2013. Oś Priorytetowa 4 Regionalny system transportowy. Działanie 4.1. Rozwój regionalnej infrastruktury drogowej.

Kwota dofinansowania unijnego wyniesie najprawdopodobniej ponad połowę wartości całego przedsięwzięcia lub nawet do 2/3 całości ceny.
Niestety nie pomyślano, aby do obok remontowanego odcinka DW 218 przebudować odcinek długości około 2,1 km od ronda w Chwaszczynie do granic Gdańska. Zaoszczędzona kwota z pewnością wystarczyłaby na jego wykonanie w ramach kolejnego przetargu.

 

Wojciech Albecki

 

Poniżej prezentujemy Państwu kilka zdjęć z okresu przebudowy DW 218:

{gallery}2013/2013-06/dw218{/gallery}

{module Autor-Wojciech-Albecki|none}

{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.