Koniec akcji zbierania podpisów pod apelem dotyczącym budowy S6

W związku z inicjatywą Marszałka Województwa Pomorskiego zachęcającą do składania podpisów pod apelem dotyczącym budowy S6, udostępnionym za pośrednictwem biuletynu sołeckiego sołectwa Chwaszczyno w dniu 20.11 br., chcąc uściślić przekazaną informację wyjaśniamy co następuje:

  1. Apel nie jest naszą inicjatywą. Jedynie informujemy o działaniach Marszałka Województwa Pomorskiego. Podobna akcja prowadzona jest przez władze sąsiedniej Gminy Szemud.
  2. Zachęta do wsparcia akcji zbierania podpisów jest indywidualną inicjatywą osób, które podpisały się pod jego treścią, a nie stanowiskiem Rady Sołeckiej czy Zebrania Wiejskiego.
  3. Mamy świadomość, że pomimo długoletnich konsultacji nad przebiegiem tych tras, nadal jest wielu mieszkańców i przedsiębiorców, dla których przyjęte rozwiązania są krzywdzące i nie do zaakceptowania. Jednakże nie widzimy innej możliwości rozwiązania problemu komunikacyjnego Chwaszczyna niż budowa trasy S6 (OMT + Trasa Kaszubska).
  4. Według medialnych informacji przedstawicieli władz państwowych budowa trasy S6 ma być oddalona w czasie. Uważamy, że jeśli trasa ta ma powstać, to powinno to nastąpić jak najszybciej.
  5. W związku z wystąpieniem przedstawiciela mieszkańców na posiedzeniu Sołtysa i Rady Sołeckiej w dniu 22.11 wyrażających sprzeciw wobec naszych działań podjęliśmy decyzję o zakończeniu akcji zbierania podpisów z dniem 23.11.2016 r.
  6. Podkreślamy, że naszą intencją nie było rozpoczynanie dyskusji nad przebiegiem tych tras ani tworzenie sytuacji konfliktowych.
  7. Otwarci jesteśmy na Państwa głosy, dlatego jeśli ktokolwiek z Państwa chciałabym podzielić się z nami swoją opinią prosimy o kontakt na adresy mailowe.

Jacek Fopke – jacekfopke@gmail.com 
Mirosław Nowak – purolite@wp.pl
Jolanta Wiercińska – jolanta.wiercinska@rada.chwaszczyno.pl

 

————————————

Od redakcji: Osoby zainteresowane popraciem apelu o budowie S6 mogą to zrobić on-line – Petycja on-line

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.