Koncert „Kolędy z Kaszub – Chwaszczińskô Kòlãda” w wykonaniu „Kaszubek”

Zespół „Kaszubki” z Chwaszczyna pod koniec ubiegłego roku wydał szczególną płytę, na której znalazły się kolędy napisane przez twórców naszej miejscowości. Teraz Panie zapraszają na koncerty połączone z promocją kolejnego krążka.

 

Kolędy, które znajdują się płycie „Kolędy z Kaszub – Chwaszczińskô Kòlãda”, są dziełem mieszkańców i osób szczególnie związanych z kaszubską wsią Chwaszczyno.

Autorami tekstów i muzyki wszystkich zamieszczonych na płycie kolęd są chwaszczyńscy twórcy: Tomasz, Fopke, Kazimierz Jastrzębski, Karol Krefta, Marcin Liebon oraz prowadzący zespół Szymon Chyliński.

kaszubki kgw chwaszczyno pl

Zespół „Kaszubki” z Chwaszczyna podczas występu na Lubocheńskim Festiwalu Masła, 2014.

Wykonawcy:

Kapela:
• Magdalena Makurat – skrzypce, Małgorzata Drawc – klarnet, Teresa Makurat – diabelskie skrzypce, Danuta Jastrzębska – burczybas włosowy, Szymon Chyliński – akordeon; Leszek Makurat – kontrabas.

Śpiew:
soprany: Eugenia Aleksandrowicz, Jadwiga Bach, Maria Barzowska, Małgorzata Cyrocka, Lidia Dawidowska, Maria Herrmann, Teresa Kreft, Maria Lachowska, Agnieszka Machalińska, Urszula Petka, Bronisława Witt;
alty: Stefania Dampc, Danuta Jastrzębska, Bożena Lehmann, Teresa Młyńska.
partie solowe /utwór 12/: Szymon Chyliński oraz gościnnie Kazimierz Jastrzębski.

Kierownictwo artystyczne i aranżacje utworów: Szymon Chyliński

kaszubki XIII zjazd kaszubskich spiewakow001

Zespół „Kaszubki” z Chwaszczyna podczas XIII Zjazdu Śpiewaków Kaszubskich w Kosakowie, 2015.

Koncerty odbędą się w:

• Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie w czwartek 28 stycznia 2016 r. o godz. 18:00, ul. Zamkowa 2a,
• kościele p.w. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie w niedzielę 31 stycznia po Mszy Świętej o godz. 15:00.

 

Więcej o płycie pisaliśmy w artykule pt.: Boże Narodzenie z kolędami z Chwaszczyna.

Prezentujemy Państwu link do jednego z utworów pochodzących z płyty „Kolędy z Kaszub – Chwaszczińskô Kòlãda” w wykonaniu „Kaszubek”: Je tako noc.

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.