Komunikat w sprawie usprawnienia komunikacji publicznej na czas budowy „Węzła Chwaszczyno”

Trwające i planowane prace przy budowie Trasy Kaszubskiej wpłyną negatywnie na kursowanie autobusów – szczególnie linii 171 i Z. Od momentu poznania harmonogramu budowy i propozycji zmiany dotychczasowej organizacji ruchu wspólnie z Panem Burmistrzem czynimy starania aby mieszkańcom i pracownikom firm dać możliwość ominięcia tego wielkiego placu budowy.

Główny pomysł jaki jest w tym kontekście poważnie rozpatrywany to uruchomienie dodatkowej linii busowej, która dowoziłaby pasażerów z centrum Chwaszczyna do PKM Gdańsk Osowa. Dzięki czynionym w ostatnich latach inwestycjach w utwardzanie ul. Mickiewicza i Sobiesława I w naszej opinii nie ma technicznych przeszkód aby tymi drogami i dalej ul. Barniewicką dojechać do PKM Osowa. Rozkład jazdy byłby uzależniony od rozkładu jazdy PKM zarówno w kierunku Gdyni jak i Gdańska. Ponadto z dworca w Osowej odjeżdżają również autobusy linii: 169, 179, 210, 269, N1, co również jest alternatywą komunikacyjną, zwłaszcza w relacji do Oliwy.

W chwili obecnej Urząd Gminy czyni rozeznanie wśród ewentualnych przewoźników.

W przypadku potwierdzenia możliwości technicznych do kursowania dodatkowego busa, przygotujemy ankietę aby zapytać mieszkańców jakie byłoby ewentualne zainteresowanie korzystaniem z takiej dodatkowej linii.

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.