Informacja dot. zamknięcia jednej jezdni ulicy Chwaszczyńskiej

 

W związku z budową Trasy Kaszubskiej w godzinach nocnych  7/8  grudnia br. została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu w okolicy węzła Gdynia Wielki Kack.

Zmiana polega na zamknięciu dla ruchu jednej jezdni ul. Chwaszczyńskiej (drogi krajowej nr 20, jezdnia prowadząca do centrum Gdyni) na odcinku od dawnego Polifarbu na Kaczych Bukach do łącznicy zjazdowej/wjazdowej z S6 Obwodnicy Trójmiasta.

Ruch zostanie poprowadzony dwukierunkowo drugą jezdnią.

Ponadto zamknięte zostaną relacje :

1) w prawo z łącznicy jezdni Obwodnicy Trójmiasta prowadzącej ruch z Gdańska na ul. Chwaszczyńską (kierunek do Chwaszczyna);

2) w lewo z ul. Chwaszczyńskiej na ww. łącznicę Obwodnicy Trójmiasta (kierunek na północ- do węzła Chwarzno, Estakady Kwiatkowskiego i ul. Morskiej).

Kierowcy odbywający podróż w ww. relacjach będą mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanej zawrotki pomiędzy jezdniami ul. Chwaszczyńskiej umiejscowionej bezpośrednio przed skrzyżowaniem z ul. Nowowiczlińską.

 

Zamknięcie ulicy Chwaszczyńskiej (DK20) na odcinku Polifarb – węzeł Kack ma na celu usunięcie kolizji energetycznych oraz teletechnicznych, wykonanie podpór obiektu mostowego, którego filary mają stanąć w środku istniejącej jezdni oraz rozpoczęcie prac z realizacją fragmentu jezdni przyszłej drogi ekspresowej S6 tzw. Trasy Kaszubskiej.

Obecnie prace przy drodze ekspresowej S6 trwają na odcinkach od Luzina przez Szemud do Gdyni. Są to prace rozbiórkowe, przeszukania terenu przez saperów i prace archeologiczne. Prowadzona jest wycinka drzew. Na szeroką skalę kontynuowane są prace ziemne przy odhumusowaniu gruntu oraz przy nasypach. Na przyszłym węźle Chwaszczyno jest budowana wytwórnia mas bitumicznych. Ponadto usuwane są kolizje z infrastrukturą techniczną.

 

źródło: GDDKiA i ZDiZ Gdynia

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.