Komunikat Sołtysa i Rady Sołeckiej – sprawy bieżące.

Sołtys wraz z Radą Sołecką sołectwa Chwaszczyno wystosował kilka wniosków do Urzędu Gminy Żukowo.

 

Jeden z nich dotyczył ustawienia nowego lustra na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Sienkiewicza, ponieważ po dotychczasowym pozostał tylko metalowy słup. W tym temacie urzędnicy stanęli na wysokości zadania, bo w bardzo krótkim terminie zostało zamocowane nowe lustro, które zdecydowanie zwiększyło bezpieczeństwo kierujących . W tym samym rejonie tj. na ulicy Żeromskiego zaklejono dziury w asfalcie, oraz zamocowano brakujące elementy spowalniaczy prędkości.

 

slup-po-lustrze

 

Wystąpiliśmy, także o przeznaczenie kwoty 607 zł pochodzących z Gminnej Spółdzielni ,,Samopomoc Chłopska ” na finansowe wsparcie organizacji obchodów 25 – lecia pierwszych wolnych wyborów w Polsce. Dzięki tej kwocie dzieci i młodzież z sześciu klas Zespołu Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie wraz ze swoimi opiekunami weźmie udział w warsztatach edukacyjnych dotyczących historii Solidarności, które odbędą się na terenie Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.

 

Skierowaliśmy wniosek dotyczący wycięcia drzewa rosnącego na działce gminnej w rejonie skrzyżowania ulic Brzechwy i Konopnickiej, którego obecny stan stwarza zagrożenie dla pieszych i zmotoryzowanych mieszkańców Chwaszczyna. W przypadku przewrócenia się może ono, także zniszczyć znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie ogrodzenie.

 

Ostatni wniosek dotyczył ustawienia tablic informacyjnych z nazwami ulic na skrzyżowaniu ulic Szymanowskiego i Moniuszki , Szymanowskiego i Wieniawskiego oraz Chopina i Moniuszki. Brak tablic utrudnia szybki dojazd pod wskazany adres zarówno różnym służbom interwencyjnym jak i wszystkim przyjezdnym,gościom osiedla.

 

Czekamy na realizację dwóch powyższych wniosków ze strony urzędu.

 

nadesłał: Mirosław Nowak sekretarz Rady Sołeckiej sołectwa Chwaszczyno

 

więcej informacji na: http://rada.chwaszczyno.pl

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.