Komunikat Rady Sołeckiej – październik 2013 r.

Na październikowej sesji Rady Miejskiej w Żukowie radni podjęli dwie uchwały dotyczące nadania nazw dwóch nowych ulic w Chwaszczynie :

 

1. ulica Błażeja oznaczona geodezyjnie jako działka 728 / jest to boczna ulica od Kaszubskiej Drogi w rejonie jeziora Osowskiego koło przepompowni ścieków /
2. ulica Rubinowa oznaczona geodezyjnie jako działki o numerach 871/4 i 227/6 / jest to boczna ulica od ulicy Jeziornej /

 

– Na wniosek Rady Sołeckiej zostały wycięte krzewy w rejonie skrzyżowania ulic Kaszubska Drogi i Chopina, co zapewne poprawi bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 

– Sołtys otrzymał informację z Urzędu Gminy Żukowo, że wykonana zostanie sieć monitoringu miejsc publicznych z zastosowaniem technologii radiowej na terenie miejscowości Chwaszczyno. Termin zakończenia prac jest przewidziany do 30 listopada 2013 roku.

 

– Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków odpowiedział na wniosek Rady Sołeckiej skierowany poprzez Burmistrza Gminy Żukowo o wpisanie znajdującego się w centrum Chwaszczyna do gminnego rejestru zabytków pomnika ,,Pamięci Polaków z Gromady Chwaszczyno poległych i pomordowanych przez hitlerowców w latach 1939-1945″.

 

Szczegóły uzasadniające negatywny wniosek w linku —– kliknij / TUTAJ /

 

nadesłał : Mirosław Nowak sekretarz Rady Sołeckiej

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.