Kolejne spotkanie w sprawie drogi wojewódzkiej 218 – będzie przetarg na odnowę nawierzchni.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email
Share on whatsapp
Share on print

 

 

Dnia 10.02.2014 roku odbyło się kolejne spotkania z Marszałkiem Sejmiku Województwa Pomorskiego Panem Ryszardem Świlskim w sprawie poprawy bezpieczeństwa Mieszkańców na Drodze Wojewódzkiej Nr 218 – (od ronda w Chwaszczynie do granicy z Miastem Gdańsk).

 

W spotkaniu wzięli udział radny powiatowy Piotr Fikus oraz mieszkańcy Chwaszczyna Wojciech Albecki i Sylwester Zadroga. Na spotkaniu Pan Marszałek poinformował, iż jeszcze w lutym bieżącego roku Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosi przetarg na odnowę nawierzchni tej drogi. Niestety jeżeli chodzi o budowę chodnika i 4 zatok autobusowych to mieszkańcy Chwaszczyna nie uzyskali żadnych konkretnych decyzji. Pan Marszałek zapewnił nas, że zwróci się w tej sprawie do Burmistrza Gminy Żukowo i do Starosty Powiatu Kartuskiego z pismem o pomoc finansową. Po otrzymaniu odpowiedzi zostanie podjęta decyzja.

 

W przypadku nie podjęcia tematu budowy chodnika i zatok autobusowych będę walczyć wspólnie z Mieszkańcami o zapewnienie bezpieczeństwa pieszych na tym odcinku drogi tj. około 2 km. – powiedział Piotr Fikus tuż po spotkaniu.

 

Na zdjęciu od lewej: Sylwester Zadroga, Piotr Fikus, Wicemarszałek Ryszard Świlski.

 

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.