Kolędy z Tatą. Jeszcze przed Świętami

{module do-reklamy-intertekst|none}


Już 12.12.12 pojawi się płytka pt. „Kolędy z Tatą”, na której po polsku i kaszubsku śpiewają Ania i Tomasz Fopke.

Znajdzie się na niej 6 tradycyjnych utworów bożonarodzeniowych polskich i tyle samo współczesnych, kaszubskich z tekstem m.in. Kazimierza Jastrzębskiego.

 

– Postawiliśmy na rodzinne śpiewanie. W naszym domu tradycyjnie w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia wspólnie śpiewamy kolędy. W tym roku postanowiliśmy utrwalić na płycie część z tego repertuaru. Smakowite, barwne aranżacje stworzył Tadeusz Korthals. Ta płytka skupia w sobie tradycję i współczesność, wyraźnie zaznacza kulturę kaszubską na tle ogólnopolskiej i… łączy pokolenia- mówi Agnieszka Nadolska- Fopke, inicjatorka wydania płyty, prezes Kaszubskiej Agencji Artystycznej z Chwaszczyna.

 

Na płycie zaśpiewają:

Tomasz Fopke (ur. w 1973r.) – śpiewak, autor słów i muzyki do wielu współczesnych kaszubskich piosenek. Wraz z Ryszardem Borysionkiem (akordeon) tworzy Kaszubskie Duo Artystyczne „We Dwa Konie”. Dyryguje chórem „Lutnia” z Luzina. Regionalista. Propaguje język i kulturę kaszubską m.in. poprzez prowadzenie portalu pt. „Pokochaj kaszubszczyznę”!

 

Ania (ur. w 2003r.) ma już za sobą pierwsze nagrania z Tatą. Rok wcześniej, w studio Radia Gdańsk nagrała bajkę Aleksandra Labudy w ramach „Kaszubskiego bajania”- akcji czytania bajek prowadzonej przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie. W Społecznej Szkole Podstawowej w Dobrzewinie, do której uczęszcza- uczy się m.in. języka kaszubskiego. W domu też mówi pň kaszëbsků- z Tatą inaczej się nie da

Wydawca: Kaszubska Agencja Artystyczna z Chwaszczyna

Bieżące informacje na www.fopke.pl


{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.