Kiedy rozpocznie się budowa ul. Mickiewicza i pozostałych ulic na osiedlu?

Gmina Żukowo na budowę tej ulicy przeznaczyła kwotę 1 400 000,00 zł. Złożono 17 ofert. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma z Gdyni – Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ELGRUNT – Pana Mariana Mielewczyka, który złożył ofertę za kwotę 1 045 500,00 zł. Najdroższa oferta opiewała na kwotę 1 745 700,36 zł.

Czekamy teraz na decyzję Komisji Przetargowej o wyborze oferenta, który wybuduje nam ul. Mickiewicza.

pdfZbiorcze zestawienie ofert2.66 MB

W budżecie Gminy Żukowo na to zadanie w roku bieżącym zaplanowano kwotę 0,5 mln zł, która zapewne nie zostanie wykorzystana, gdyż mamy koniec roku i na ostatniej grudniowej sesji Rady Miejskiej w Żukowie kwota ta zostanie zdjęta. W roku 2017 na budowę ul. Mickiewicza zaplanowano kwotę 1 mln zł.

Uważamy, że z kwoty 1,5 mln zł zostaną oszczędności, które należy przeznaczyć na budowę kolejnych ulic: Żeromskiego, Słowackiego, Sienkiewicza, Norwida i Gałczyńskiego. Na spotkaniu z Burmistrzem Gminy Żukowo Panem Wojciechem Kankowskim, które odbyło się 28.10.2016 roku, mieszkańcy ul. Gałczyńskiego wnioskowali, aby w latach 2017 – 2018 wykonać budowę w/w ulic.

ul mickiewicza2

fot. Ulica Mickiewicza po zimowych roztopach.

Ze względów ekonomicznych mieszkańcy zasugerowali, aby w roku 2017 ogłosić przetarg na budowę tych ulic jako zadanie wieloletnie z zakończeniem w roku 2018 – „jeden przetarg – większe oszczędności”. Uważamy, że jest to możliwe, gdyż niedawno Burmistrz podjął decyzję o ogłoszeniu jednego przetargu na budowę ulic w Baninie – ulice: Borowiecka i Tuchomska za kwotę około 5 mln, jak przekazał Dziennikowi Bałtyckiemu Z-ca Burmistrza Pan Tomasz Szymkowiak.

ul galczynskiego 2

fot. Ulica Gałczyńskiego po równaniu dróg.

Jeżeli można ogłosić przetarg na Banino, to i można ogłosić również jeden przetarg dla Chwaszczyna. Pragniemy podkreślić, iż Przewodniczącym Komisji Budżetowej jest nasz Radny Jacek Fopke.

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.