KGW Chwaszczyno wygrało turniej gminny, a KGW Tuchom miało najlepszy kapelusz

 

 

Wczoraj, 17 listopada odbył się X turniej gminny KGW w Żukowie. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich mogły wykazać swoje umiejętności w czterech konkurencjach. Po raz pierwszy zrezygnowano z scenki kabaretowej, zamiast niej pojawiły się dwie nowe konkurencje.

 

Pierwszą z konkurencji w której uczestniczyły panie, był chleb, a właściwie jego wypiek i walory smakowe. Kromki chleba wypieczone przez każde z KGW były oceniane przez komisję. W tej konkurencji wygrało Pępowo, a drugie ex aequo Leźno i Glincz, trzecie Widliono.

 

Drugą konkurencją była „moda w kapeluszu”, którą wygrał Tuchom, drugie miejsce przypadło ex aequo Sulminowi i Skrzeszewu, a trzecie Rutkom.

 

Kolejną konkurencją, która zastąpiła scenkę kabaretową był pokaz tańca. W tej kategorii wygrało Małkowo, które zaprezentowało taniec irlandzki, drugie miejsce przypadło ex aequo Niestępowu i Łapinu, a trzecie Otominu. W tej konkurencji wystąpiło tylko 10 KGW spośród 17, gdyż była to chyba najtrudniejsza konkurencja, która wymagała najwięcej przygotowań.

 

Ostatnią konkurencją był śpiew. W tej konkurencji pierwsze miejsce zajęło ex aequo Żukowo i Małkowo, drugie miejsce zajęło Miszewo, a trzecie Przyjaźń.

 

Największą ilość punktów zgromadziło KGW Chwaszczyno, które otrzymało Grand Prix X jubileuszowego gminnego turnieju KGW.

 

W rozmowie z nami przewodnicząca KGW Chwaszczyno Barbara Myszk-Hermann mówiła:


z roku na rok jest coraz wyższy poziom turnieju i coraz większa pomysłowość pań z kół. Na realizację zadań, jakie mamy do wykonania podczas zawodów trzeba poświęcać coraz więcej czasu i należy wkładać o wiele więcej wysiłku. Z roku na rok jest coraz trudniej coś wymyślić, trzeba się o wiele więcej starać.

Nasze KGW do końca nie wiedziało, czy wygra. Byliśmy niejako w niepewności, czy wygramy, gdyż inne zespoły już dostały nagrody, a nas nie wyczytywano.

Przygotowanie do turnieju zajęło nam około 2 miesięcy, ale warto było. Chcemy rozpropagować działalność KGW i przyciągnąć w ten sposób młode gospodynie do nas – powiedziała nam przewodniczą KGW Chwaszczyno.

 

Wojciech Albecki

 

{gallery}2012/2012-11/turniej-kgw{/gallery}

 

{module Autor-Wojciech-Albecki|none}

 

 

 

 

{module dol-artykulu|none}


Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.