Kaszuby rozbiegały Chwaszczyno. Blisko 500 biegaczy na mecie

Zgodnie z oczekiwaniami prolog IV edycji cyklu biegów „Kaszuby Biegają”, który odbył się 12 marca 2016 r. zgromadził na starcie bardzo dużą ilość uczestników, zamieniając niewielkie Chwaszczyno w najbardziej rozbiegane miejsce w regionie.

 

Zmagania rozpoczęły „Biegi Towarzyszące”, w pierwszej kolejności „for fun” o dystansie 1200m skierowane dosłownie do wszystkich. Zwycięstwo przypadło Marii Migdał, która do końca walczyła ze zdobywcą miejsca drugiego – Grzegorzem Liszewskim, natomiast miejsce trzecie przypadło Małgorzacie Kupper. Kolejni do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół podstawowych.

Tutaj najlepsi okazali się wśród dziewcząt Lena Olender oraz Darek Hoppa w zmaganiach chłopców. Na szczególną uwagę zasługuje jednak ostatni z biegów towarzyszących, ten skierowany do najmłodszych, a więc przedszkolaków. I choć do pokonania mieli symboliczną stumetrową trasę, to jednak emocje, jakie widniały na buziach wszystkich dzieci, były naprawdę godne podziwu. Wielkie brawa dla zwycięzców: Agaty Gawron oraz Roberta Littwina.

kaszuby biegaja chwaszczyno 3

Główne wydarzenie imprezy rozpoczęło się zgodnie z programem, punktualnie o godzinie 11:00. Blisko pięciuset zwolenników zdrowego i aktywnego sposobu spędzania czasu zmierzyło się z malowniczą trasą liczącą 10km, a warto zaznaczyć, że nie była to trasa łatwa, gdyż w dużej mierze przebiegała po ternie pobliskiego lasu, co od uczestników wymagało również odpowiedniej techniki biegu.

kaszuby biegaja chwaszczyno 11

Niemniej jednak obyło się bez większych problemów, co świadczy o znakomitej formie i solidnym przygotowaniu biegaczy przed nadchodzącym sezonem. Wracając jednak do samego biegu, od początku ton rywalizacji nadawał faworyt Łukasz Kujawski z Żukowa, za którego plecami dzielnie walczyli Robert Sadowski oraz Damian Kłopotek.

W rywalizacji Pań najlepsza okazała się Aleksandra Lisowska, która zdystansowała swoją imienniczkę Aleksandrę Baranowską-Trzasko oraz Ewę Maj-Płotkę, jeszcze kilka lat temu czołową zawodniczkę biegów ulicznych w Polsce.

kaszuby biegaja chwaszczyno 20

Ciekawie było również w poszczególnych kategoriach wiekowych, gdzie nie zabrakło niesamowitych emocji, a w wielu przypadkach walki dosłownie do ostatniego metra, co hucznymi oklaskami nagradzali kibice zgromadzeni na mecie biegu.

kaszuby biegaja chwaszczyno 10

Po zakończeniu akcentu sportowego odbyła się oficjalna ceremonia, która podsumowała „Chwaszczyńską 10” oraz oficjalnie zapowiedziała start IV edycji cyklu „Kaszuby Biegają”.

kaszuby biegaja chwaszczyno 25

Gościem honorowym biegu był Pan Leszek Bielski – triathlonista, człowiek wyjątkowy, który przez nieszczęśliwy wypadek został poddany wielkiej próbie, ale dzięki pasji, jaką jest sport, dokonuje rzeczy niemalże graniczących z cudem, pokonując chorobę z uśmiechem na twarzy.

Pełni podziwu wręczyliśmy Panu Leszkowi pamiątkowy medal, który otrzymali na mecie wszyscy uczestnicy biegu.

Wszystkim biegaczom mówimy do zobaczenia na starcie już 9 kwietnia w Piaśnicy!

 

Kategoria open – kobiety
1. Aleksandra Lisowska, AZS Olsztyn
2. Aleksandra Baranowska – Trzasko, Gdynia
3. Ewa Maj – Płotka, Maja Team Wejherowo
4. Iwona Nieradka, Gdynia
5. Monika Krawczuk, Gdańsk
6. Klaudia Walkusz, Wejherowo

Kategoria open – mężczyźni
1. Łukasz Kujawski, Studio S7 Banino
2. Robert Sadowski, LKS Zantyr Sztum
3. Damian Kłopotek, Toruń
4. Mariusz Dembowski, LKS Wel Lidzbark
5. Łukasz Babiński, Pelplin
6. Łukasz Stachowiak, Straszyn

 

Więcej zdjeć i szczegółowe wyniki na stronie biegchwaszczyno.cyklkb.pl

 

{gallery}kaszuby_biegaja_chwaszczyno{/gallery}

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.