Kaszubska Nagroda Literacka za 2019 r. Zgłoszenia

Autor: Tomasz Fopke

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie informuje o możliwości zgłaszania kandydatur do Kaszubskiej Nagrody Literackiej za rok 2019. Zgłoszenia wraz z uzasadnieniem należy nadsyłać na adres Muzeum (ul. Zamkowa 2a, 84-200 Wejherowo) do dnia 4 września 2020 r.
Pomorską Nagrodę Literacką „Wiatr od morza” ustanowił Samorząd Województwa Pomorskiego. „W roku stulecia odzyskania Niepodległości w uznaniu dla twórczej pracy i licznych dokonań pomorskich pisarzy, a także wydawców książek, w trosce o dalszy rozwój pomorskiego piśmiennictwa i czytelnictwa, o podtrzymanie i rozszerzanie miłości do literatury”. Na wniosek MPiMK-P, przy poparciu środowiska kaszubskiego, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk ustanowił Kaszubską Nagrodę Literacką, dla twórców kaszubskojęzycznych. Obie nagrody wręczane są podczas jednej ceremonii.
Pierwszą Kaszubską Nagrodę Literacką przyznano 18.10.2018 r. Stanisławowi Jankemu, drugą przyznano 24.10.2019 r. Krystynie Lewnie.
Sekretarzem KNL jest Beata Humeniuk-Czech.

Źródło: nadesłane

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.