„KASZUBKI” laureatem III miejsca Ogólnopolskiego Festiwalu Folklorystycznego w Czarnem

 

Sobota, 8 sierpnia 2015 r., to kolejny dzień, który zapisał się jako szczególny w życiu Zespołu Wokalnego KGW Chwaszczyno „KASZUBKI” – nie z powodu wyjątkowego upału, ale za sprawą sukcesu, jaki zespół odniósł w XII Ogólnopolskim Festiwalu Folklorystycznym „Krajobrazy Sceny Ludowej” w Czarnem.

 

kaszubki2

 

Zespół „KASZUBKI” zajął w festiwalowej rywalizacji III miejsce w kategorii zespołów śpiewaczych /poza zespołami śpiewaczymi w festiwalu brały też udział kapele ludowe oraz folklorystyczne zespoły pieśni i tańca/.

 

Zajęcie punktowanego miejsca nie było łatwe, gdyż byłyśmy jednym z 25-ciu zespołów biorących udział w konkursie w tej kategorii, a poziom prezentowany przez rywalizujące z nami zespoły był wysoki.

 

kaszubki3

 

kaszubki4

 

kaszubki5

 

 

Na festiwalowej scenie – jak w kalejdoskopie – mieniły się barwne stroje regionalne i rozbrzmiewała oryginalna muzyka ludowa. Była to wędrówka przez regiony Polski – od Bałtyku aż po Tatry.

 

Nasz sobotni sukces – to już drugie tak ważne osiągnięcie „KASZUBEK”. Po raz pierwszy miejsce na podium konkursu ogólnopolskiego /również III-cie/ zespół zajął w roku 2014, podczas IV Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Artystycznych z Terenów Wiejskich w Licheniu.

 

Zespół „KASZUBKI”

Danuta Jastrzębska

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.