Kartuzy. Już w sobotę IV Cartusia Półmaraton

Autor: Media Kaszuby Biegają

Już w tę sobotę, 31 lipca 2021, w Kartuzach odbędzie się IV Cartusia Półmaraton – prestiżowe wydarzenie cenione w całym kraju.

Miłośnicy aktywności fizycznej z całej Polski, jak i spoza – m.in. z Hiszpanii, przyjadą aby zmierzyć się na dystansach 21 km, 5 km oraz na marszu nordic walking. Swoją rywalizację będą mieli także najmłodsi. Rokrocznie biegowi turyści podziwiają Stolicę Kaszub, z pewnością i tym razem zatrzymają się tu na weekend, by poznać to piękne miasto.

Sportowe zmagania rozpoczną się o godz. 12:00 na Stadionie Miejskim w Kartuzach. Tam ścigać się będą dzieci i młodzież w ramach cyklu Małe Kaszuby Biegają. Biegi odbędą się w 14 kategoriach, towarzyszyć im będzie marszobieg na 1200 m oraz bieg przedszkolaka na 100 m. Zmagania młodych zawodników zwieńczy uroczysta dekoracja.

Długodystansowcy sprawdzać swoich sił będą w przepięknych lasach Nadleśnictwa Kartuzy. Ich start będzie miał miejsce na końcu ul. Chmieleńskiej. Tam o godz. 14:00 w trasę ruszą uczestnicy i uczestniczki biegu na 5 km, a tuż po nich miłośnicy marszów z kijami.

W sobotę z pewnością wszyscy oczekiwać będą startu półmaratończyków. Oficjalny start IV Cartusia Półmaratonu zaplanowano na godz. 15:30. Pierwszy zawodnik powinien pojawić się na mecie około godz. 16:40, z pewnością nie zabraknie emocji i wielkich oklasków dla tych, którzy odważyli się stanąć na starcie i podjąć się walki ze swoimi słabościami. Dla najszybszych organizatorzy przygotowali wysokie nagrody finansowe open oraz w kategoriach wiekowych.

Dekoracje biegów na 5 km i 21 km odbędą się na scenie przy Kartuskim Centrum Kultury, w Parku Solidarności.

Biegowe zmagania zwieńczą koncerty zespołów Hot-Line i Mr. Zoob.

 

Program wydarzenia: http://polmaratonkartuzy.pl/towarzyszace

Strona wydarzenia: http://polmaratonkartuzy.pl/

Rejestracja on-line trwa do środy 28 lipca na stronie https://zapisy.info/ , będzie także możliwość zapisania się w dniu imprezy, w biurze zawodów.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Mieczysław Grzegorz Gołuński – Burmistrz Kartuz.

Źródło: nadesłane

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.