Kartuzy.info: Warianty obwodnicy z kosmetycznymi zmianami

 

 {module do-reklamy-intertekst|none}

 

 

 

Jak podaje na swojej stronie portal Kartuzy.info władze gminy otrzymały od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku do zaopiniowania wszystkie proponowane przebiegi tras przyszłej Obwodnicy Metropolitalnej. Ilość wariantów nie uległa zmianie, a wprowadzone zmiany są w istocie zabiegami kosmetycznymi.

 

 

Burmistrz Jerzy Żurawicz jako członek zarządu Gdańskiego Obszaru Metropolitalnego brał udział w posiedzeniu, które odbyło się 9 listopada w Gdańsku. Jednym z punktów obrad było spotkanie z Robertem Marszałkiem, dyrektorem gdańskiego oddziały GDDKiA. Była więc okazja do przedstawienia przez burmistrza uwag, pytań i wątpliwości dotyczących planowanej obwodnicy.

 

Szef żukowskiego magistratu chciał otrzymać odpowiedzi na następujące pytania: dlaczego nadal jest kilka wariantów, kiedy zostanie wybrany jeden, ostateczny oraz na kiedy przewidywany jest termin realizacji tego zadania.

 

Wyraziłem zastrzeżenia co do tego, że nie uwzględniono uwag ze spotkań z mieszkańcami – powiedział burmistrz. – Zarzuciłem też, że nadal forsują trasę z Chwaszczyna od strony wschodniej, pomimo tego, że zarówno mieszkańcy, jak i władze gminy przez cały czas optują za przeniesieniem węzła na zachód od tej miejscowości. – Podtrzymujemy nasze stanowisko, jakie mieliśmy do tej pory, a zostało ono wyrażone przez radę podczas sierpniowej sesji – dodał.

 

W najbliższych dniach planowane jest spotkanie przedstawicieli GDDKiA z marszałkiem Mieczysławem Strukiem, któremu przedstawione zostaną wszystkie przygotowane warianty. Również odbędą się spotkania z tymi gminami, przez które przebiega obwodnica. Być może wtedy samorządowcy uzyskają informację na temat najbardziej optymalnego wariantu.

 

Najprawdopodobniej w I kwartale przyszłego roku dokument trafi do komisji w Warszawie, która zajmuje się opiniowaniem projektów drogowych. W II kwartale efekty pracy wspomnianej komisji trafią na biurko Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad i to on podejmie decyzję odnośnie realizacji tego przedsięwzięcia.

 

Gdyby proces dokumentacyjny zakończył się do końca 2014 roku, to jest szansa na to, że w 2020 roku obwodnica będzie wybudowana.

 

źródło: Kartuzy.info Longina Templin

{module dol-artykulu|none}

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.