KANDYDACI NA TERYTORIALSÓW W DOWÓDZTWIE 7 BRYGADY OBRONY TERYTORIALNEJ

23 maja zainteresowani wstąpieniem w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej mieli możliwość zapoznania się z Dowództwem 7 Brygady Obrony Terytorialnej w Gdańsku.

Kandydaci na terytorialsów stawili się przy ul. Słowackiego 5 w Gdańsku, aby zapoznać się z infrastrukturą Dowództwa 7 Brygady Obrony Terytorialnej. Aspirującym na żołnierzy WOT zaprezentowano w formie prezentacji strukturę 7BOT, teren jej działania oraz w ogólnym kontekście przesłanie i cel, jakie przyświecają tworzeniu Wojsk Obrony Terytorialnej. Zainteresowani mieli również możliwość wypełnienia kwestionariusza osobowego kandydata do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej.

Przyszłym żołnierzom zostały szczegółowo wyjaśnione kolejne kroki procedury, którą trzeba spełnić, by ostatecznie zostać żołnierzem terytorialnej służby wojskowej.

Spotkanie w Dowództwie 7 Brygady Obrony Terytorialnej cieszyło się dużym zainteresowaniem, co pokazuje, jak wielu jest chętnych, by w razie potrzeby nieść pomoc swojej małej ojczyźnie.

Misją WOT jest obrona i wspieranie społeczności lokalnych. Twórcy piątego rodzaju sił zbrojnych wyjaśniają, że żołnierze WOT są silnie związani z ludnością i rejonem działań, w którym będą zabezpieczać obywateli i infrastrukturę. W czasie wojny będą wspierać wojska operacyjne w strefie bezpośrednich działań bojowych, a poza nią stanowić siłę wiodącą. W czasie pokoju głównym zadaniem WOT będzie przeciwdziałanie skutkom sytuacji kryzysowych i klęsk żywiołowych. Nowy rodzaj Sił Zbrojnych nie zastępuje służb ratowniczych, ale będzie wspierać i uzupełniać ich działania.

kmdr ppor. nawig. Dariusz DEMSKI
Szef Sekcji Komunikacji Społecznej
7 Brygada Obrony Terytorialnej
tel: 502-249-188
email: darekdems@wp.pl
www.terytorialsi.mil.pl

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.