Kamery monitoringu i osprzęt już zamontowane.

 

W ubiegłym tygodniu zostały zamontowane kamery monitoringu, który w znaczącym stopniu poprawi bezpieczeństwo mieszkańców Chwaszczyna i gminy. System podglądu wizyjnego pozwoli na wyeliminowanie negatywnych zjawisk takich jak wandalizm, chuligaństwo, a także pozwoli ujawnić sprawców wykroczeń lub przestępstw.

Zamontowanych zostało 6 kamer :

– na rondzie – 3 kamery,

– parking przy kościele – ulicy Mickiewicza – 2 kamery,

– skrzyżowanie ulic: Gdyńska, Kaszubska Droga i Polna – 1 kamera.

 

W nadchodzącym tygodniu monitoring zostanie uruchomiony. Dzięki współfinansowaniu: Powiatu Kartuskiego, Gminy Żukowo i Rady Sołeckiej Chwaszczyna zostało zrealizowane zadanie dla poprawy naszego bezpieczeństwa. Sygnał z podglądem wizyjnym będzie przesyłany do Urzędu Gminy Żukowo i na Policję.

 

Dziękujemy Radnemu Powiatowemu Piotrowi Fikusowi, który z zaangażowaniem od samego początku zajmował się tematem monitoringu, dzięki jego wnioskowi radni Powiatu Kartuskiego udzielili z budżetu Powiatu Kartuskiego pomocy finansowej Gminie Żukowo z przeznaczeniem na budowę monitoringu wizyjnego na terenie Chwaszczyna w wysokości 10 000,00 zł.

 

Bardzo dziękujemy również Radnym Powiatu Kartuskiego z Starostą Janiną Kwiecień, Radnym Rady Miejskiej w Żukowie z Burmistrzem Jerzym Żurawiczem oraz  Sołtysowi Gerardowi Barsowskiemu i Radzie Sołeckiej Chwaszczyna.

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.