Język kaszubski na niedzielnej Mszy Świętej w Chwaszczynie

Tradycyjnie w trzecią niedzielę miesiąca w parafii w Chwaszczynie odbyła się Msza Święta z elementami języka kaszubskiego. Liturgię Słowa przygotowali członkowie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, oddział w Chwaszczynie.

O godz. 15 rozpoczęła się Kaszubska Eucharystia w parafii pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie. O Liturgię Słowa w języku kaszubskim zadbali członkowie ZK-P. I czytanie przeczytał Wojciech Schutta (Tuchom), II czytanie Irena Lidzbarska (Tuchom), modlitwę powszechną Kazimierz Jastrzębski (Chwaszczyno), a psalm zaśpiewała Małgorzata Cyrocka (Chwaszczyno).

Listopadową Eucharystię w elementami języka kaszubskiego przygotuje zespół „Kaszubki” z Chwaszczyna. Liturgię Słowa przedstawią dzieci ze Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie uczęszczające na lekcje języka kaszubskiego pod opieką Bogumiły Gołąbek. Zapraszamy już dziś 19 listopada na godz. 15.

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.