Jest szansa na dokumentację niezbędną do budowy chodnika Chwaszczyno – Tuchom

 

{module do-reklamy-intertekst|none}

Pod koniec września br. doszło do spotkania w Urzędzie Gminy Żukowo Dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Pana Roberta Marszałka z Burmistrzem Gminy Żukowo Panem Jerzym Żurawiczem. Uczestnikami tego spotkania byli również Z-ca Burmistrza Pan Marek Trepczyk, Skarbnik Pani Lucyna Cybula oraz Radny Powiatowy Piotr Fikus.

 

Tematem spotkania była kwestia budowy chodnika wzdłuż Drogi Krajowej Nr 20 – ulica Gdyńska, od Chwaszczyna do Tuchomia. Dyrektor GDDKiA Pan Robert Marszałek przedstawił Panu Burmistrzowi kilka propozycji porozumień zawartych pomiędzy GDDKiA i Gminami, a dotyczącymi poprawy bezpieczeństwa poprzez wybudowanie chodników, przebudowanie skrzyżowań, itp. Na podstawie tych porozumień gminy wykonały dokumentację, a GDDKiA wybudowała dane zadanie.

 

Dyrektor GDDKiA ponownie zapewnił, że w przypadku gdy gmina Żukowo wykonana dokumentację na ten chodnik, GDDKiA go wybuduje.

Na spotkaniu tym za pośrednictwem radnego Piotra Fikusa zostały przekazane wnioski Mieszkańców Tuchomia, aby wydłużyć budowę chodnika od ulicy Spacerowej do firmy Interplastic.

Zakres wykonania dokumentacji ma obejmować odcinek od ulicy Wąskiej w Chwaszczynie do ulicy Szkolnej i od ulicy Spacerowej do Firmy Interplastic w Tuchomiu.

 

Na spotkaniu Pan Burmistrz Jerzy Żurawicz zapewnił, że zrobi wszystko, aby wykonać dokumentację.

 

 

oprac. na podst. piotrfikus.info

{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.