Jakie zaszły zmiany w projektowanej Trasie Kaszubskiej?


fot. trojmiasto.pl/mat.prasowe

 

Droga ekspresowa S6 na odcinku Lębork – Obwodnica Trójmiasta, zwana potocznie Trasą Kaszubską jest na etapie przygotowań do realizacji. W ostatnim czasie nastąpiły zmiany w projekcie. Co uległo zmianie i jaki ma to wpływ na mieszkańców Chwaszczyna?

 

W publikacji na portalu trojmiasto.pl, autor Maciej Naskręt opisuje szczegółowo te zmiany. Nas mieszkańców Chwaszczyna najbardziej interesuje „Węzeł Chwaszczyno”, gdzie będą się krzyżować Trasa Kaszubska (od zachodu i północy), Obwodnica Metropolitalna (od południa) i ewentualnie ul. Nowa Kielnieńska (od wschodu).

 

Jak podkreśla autor publikacji, w pierwszej fazie projektowania w ogóle nie miało być tego węzła w tak ogromnych rozmiarach. Zakładano wyłącznie zjazdy do istniejącej drogi krajowej nr 20 – relacji Gdynia – Kościerzyna. Jednak pojawienie się na mapach innego projektu – Obwodnicy Metropolitalnej wymusiło na drogowcach daleko posunięte zmiany. Zdecydowano się, że Trasa Kaszubska powstanie właśnie z nowym splotem dróg.

Jeśli miasto Gdańsk nie zdecyduje się na budowę Drogi Zielonej i w tym ul. Nowej Kielnieńskiej (jako jej części), to dalsza droga w kierunku Gdańska zostanie poprowadzona do drogi wojewódzkiej nr 218. W dalszej perspektywie brak ul. Nowej Kielnieńskiej od Trasy Kaszubskiej przez północne tereny Osowy do Obwodnicy Trójmiasta może wywoływać korki na odcinku obwodnicy między Wielkim Kackiem i Osową. Ten odcinek już w wakacje mocno się korkował. – podkreśla autor publikacji.

 

Wraz z budową Trasy Kaszubskiej zniknie z mapy stara droga krajowa nr 20. Niestety, droga się wydłuży. Jadąc w stronę Gdyni, tuż za rondem w Chwaszczynie objazdowa droga skręci na zachód. Kierowcy pojadą tam ok. 300 metrów do wiaduktu, po którym przejadą nad Trasą Kaszubską. Dalej nowa ulica poprowadzi kierowców do dzisiejszej ulicy Rdestowej, gdzie będą mogli wjechać na Trasę Kaszubską do Gdyni bądź w przeciwną stronę.

 

Jak informuje Radny Gminy Żukowo Jacek Fopke w październiku lub listopadzie br. Generalna Dyrekcja Dróg Karajowych i Autostrad planuje spotkanie informacyjne w Chwaszczynie.

 

 

konsultacje w chwaszczynie
źródło: facebook.com/JacekFopke

 

 

 

Zachęcamy do zapoznania się z całym artykułem Macieja Naskręta na trojmiasto.pl: http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Zmiany-w-projekcie-Trasy-Kaszubskiej-Inwestycja-zmieni-oblicze-zachodniej-Gdyni-n94281.html

 

wezel chwaszczyno2
Węzeł Chwaszczyno. źródło: http://trasakaszubska.pl/

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.