Jakie są obowiązkowe punkty na mapie Gdańska?

Autor: nadesłane

Pod względem turystycznym jednym z najciekawszych miast w Polsce jest Gdańsk, który jest bardzo urokliwym miejscem z dostępem do morza, szeroką ofertą usług i niesamowitymi widokami, szczególnie kojarzonymi z wolnością.

Nie ma w tym nic zaskakującego dla osób choć trochę znających polską historię. Ci, którzy chcą tego doświadczyć, oprócz rezerwacji komfortowego noclegu w postaci pokoju hotelowego, powinni również odwiedzić wymienione w tekście obowiązkowe punkty miasta.

Długi Targ

Przede wszystkim musimy zdementować pewną kwestię. Wbrew krążącej opinii Gdańsk jest miastem pozbawionym starówki, a tamtejszy teren określany jest mianem Starego Miasta. Skoro już o nim mowa, dobrze jest poznać jedną z najbardziej zatłoczonych tamtejszych ulic, czy Długi Targ. W przeszłości była to główna trasa dla handlarzy i co ciekawe przestępczych grabieży, a do tego dzielnica ta była również rezydencją najważniejszych obywateli z uwzględnieniem królów. Spacer po tym miejscu zwykle zaczyna się niedaleko Złotej Bramy z metą na Zielonej.

Budynki, które przyjdzie nam obserwować po drodze, zachwycać będą kunsztem architektonicznym, który cieszy oko, a widok słynnej Fontanny Neptuna sprawi, że będziemy chcieli go uwiecznić na zdjęciu. Nie oznacza to bynajmniej, że na zwiedzających czekają tylko pomniki. Czekają jeszcze liczne punkty usługowe, w tym restauracje, modne kawiarnie czy klimatyczne bary. To obowiązkowy punkt na każdej wycieczce do Gdańska. Liczni turyści zawsze są zachwyceni klimatem tam panującym.

Żuraw

Żuraw jest specyficznym symbolem Gdańska, który można zobaczyć na wielu zdjęciach przedstawiających miasto. Został zbudowany w XV wieku i traktowany jest jako jedna z miejskich bram. Zwiedzając ją, można poczuć intrygujący klimat średniowiecza, a z odpowiedniego punktu żurawia możemy podziwiać piękną Motławę. Turyści często przyznają, że po wizycie od razu planują kolejne odwiedziny. Dalej znajduje się Morskie Centrum Kultury, a jego atrakcje związane z morską historią Polski przyciągną ludzi w każdym wieku.

Podsumowanie

Gdańsk jest miastem, gdzie powiedzieć, że jest dużo do zrobienia, to jakby nie powiedzieć nic. Dlatego kluczowe jest zorganizowanie noclegu w hotelu o dobrej lokalizacji i standardzie, aby po intensywnym zwiedzaniu można było komfortowo się zregenerować.

Źródło: nadesłane

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.