Jak właściwie zaaranżować biuro?

Autor: nadesłane

Aranżacja przestrzeni biurowej wcale nie jest prosta. Trzeba zapewnić każdemu zatrudnionemu odpowiednio wyposażone miejsce pracy i komfort do efektywnego wykonywania zadań. Mając do dyspozycji otwartą przestrzeń najlepiej wykorzystać ściany działowe, które stworzą prywatną strefę i dadzą możliwość swobodnej pracy.

Jak podzielić open space?

Na początku nikt nie wyobrażał sobie biura bez gabinetów. Modna na otwarte przestrzenie pojawiła się w Polsce po 1989 roku. Obecnie specjaliści od badania efektywności pracy uważają, że jednak osobne pomieszczenia lepiej wpływają na pracowników i ich efektywność. Rozwiązaniem problemu open space jest podzielenie go ściankami działowymi i panelami. Takie metody stosuje wiele przedsiębiorstw. Tworzy się w ten sposób miejsca nieco odosobnione i sprzyjające skupieniu. Firma zmniejsza koszty i nie musi przygotowywać oddzielnych gabinetów. Ścianki działowe są lekkie, estetyczne i mobilne, można je ustawiać według potrzeb. Bardzo ważne jest to, że dzięki panelom pracownicy mają odczucie pracy w gabinetach. Niektóre ścianki pochłaniają dźwięki, dzięki czemu wygłuszają stanowiska, co pozwala na większe skupienie. Wysokiej klasy, modne ścianki działowe dostępne są np. na: http://ergosystem.pl/produkty/scianki-dzialowe/. Firma proponuje różnokolorowe moduły, które dostosowuje się do własnych potrzeb.

Panele przy biurkach

Mniejszą formą podziału przestrzeni są panele przy biurkach pracowniczych. Takie rozwiązanie najlepiej sprawdza się w zespołach, gdzie liczy się współdziałanie, ale praca nie wymaga telefonowania i długich, głośnych rozmów. Panele mogą wyciszać hałas, więc tego rodzaju boksy umożliwiają efektywną i komfortową pracę. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się na przykład w firmach programistycznych, gdzie praca bazuje na pisaniu kodu w ciszy.

Duże ściany działowe

Uniwersalnym rozwiązaniem są wysokie ściany działowe, które pozwalają wydzielić konkretne strefy. Można przygotować miejsce dla pracy zespołu albo dział spotkań z interesantami. Ścianki występują w różnych kolorach, przez co sprawiają, że open space staje się barwny i mniej oficjalny. Takie akcesoria biurowe pozytywnie wpływają na atmosferę w pracy. Poza tym, doskonałym pomysłem jest przydzielenie konkretnych barw odpowiednim działom. Księgowość może mieć zielone ścianki działowe, reklama – niebieski, a kierownictwo – czerwony.

Aranżując przestrzeń biurową poza stanowiskami dla zatrudnionych trzeba również pamiętać o wyznaczeniu miejsc na sprzęt biurowy – faks, drukarki, skanery, rzutniki. Dobrze zaplanowana przestrzeń pozwala na efektywną pracę. Każdy pracownik powinien czuć się swobodnie i pewnie na swoim stanowisku. Prywatność sprzyjającą skupieniu pozwalają stworzyć ścianki działowe i panele, trzeba jednak pamiętać dodatkowo o odpowiednich meblach – biurkach i dopasowanych krzesłach biurowych.

Źródło: nadesłane

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.