Jak uzyskać odszkodowania powypadkowe?

Autor: nadesłane

Popularne powiedzenie mówi, że „wypadki chodzą po ludziach”. Codziennie zdarzają się ich tysiące, nie tylko w formie zdarzeń komunikacyjnych, ale również wypadków przy pracy czy nawet we własnym domu. Osoby posiadające ubezpieczenie nie są pozostawione same sobie ze skutkami wypadku, ponieważ mogą ubiegać się o odszkodowania powypadkowe.

  1. Jakie odszkodowanie po wypadku?
  2. Odzyskiwanie odszkodowań – samodzielnie czy ze specjalistą?

Odszkodowanie za wypadek należy się każdej osobie, która posiada odpowiednie ubezpieczenie i wystąpi z roszczeniem do swojego ubezpieczyciela. Według obowiązujących przepisów Kodeksu Cywilnego, odszkodowanie powinno obejmować wszystkie wydatki związane ze szkodą.

Jakie odszkodowanie po wypadku?

Wypadek wypadkowi nierówny, a co za tym idzie, różnice dostrzec można również w odszkodowaniach przyznawanych za poszczególne zdarzenia. Odszkodowania powypadkowe mają zazwyczaj charakter jednorazowy, a celem ich przyznania jest pokrycie wszystkich kosztów, które poszkodowany poniósł na skutek wypadku. Oprócz samego odszkodowania związanego z wystąpieniem uszczerbku na zdrowiu, można się ubiegać również o zwrot kosztów pobytu w szpitalu, wynajęcia dodatkowej opieki czy zakupu leków i sprzętu rehabilitacyjnego.

Do wypadków najczęściej dochodzi podczas podróży – wówczas mamy do czynienia z wypadkiem komunikacyjnym, a odszkodowania powypadkowe są wypłacane z ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej sprawcy. Ubezpieczenie to jest obowiązkowe i zgodnie z ustawą nie może być niższe niż 5,21 mln € w przypadku szkody na osobie oraz 1,05 mln € w odniesieniu do szkody majątkowej.

Odzyskiwanie odszkodowań – samodzielnie czy ze specjalistą?

W teorii firmy ubezpieczeniowe powinny wypłacać odszkodowania bez zbędnej zwłoki i w każdym uzasadnionym przypadku. Jednak w rzeczywistości często obniżają wartość odszkodowania lub odmawiają jego wypłaty, powołując się na niejasne zapisy OWU lub licząc, że poszkodowany nie będzie walczył. Na rynku funkcjonują jednak firmy odszkodowawcze, które zajmują się dochodzeniem roszczeń w imieniu osób poszkodowanych. Ich głównym zadaniem jest odzyskiwanie odszkodowań powypadkowych, a więc kontakt z ubezpieczycielem, zbieranie dokumentacji, a w razie konieczności, reprezentowanie klienta przed sądem. Firmy pomagające w uzyskaniu odszkodowania to zwykle kancelarie odszkodowawcze, zatrudniające wykwalifikowanych prawników, zaznajomionych ze specyfiką odpowiedniej gałęzi polskiego prawa. Prawna pomoc w odszkodowaniu pozwala na szybsze niż w przypadku działań samodzielnych zamknięcie sprawy i uzyskanie należnej rekompensaty, wynikającej z umowy ubezpieczenia.

Odszkodowania Kompensja – Kancelaria odszkodowawcza
Skuteczna pomoc w dochodzeniu i uzyskiwaniu wysokich odszkodowań!

Uzyskujemy najwyższe odszkodowania dla naszych klientów!

Email: biuro@kompensja.pl
Tel.: 585008089

Bezpłatna wycena Twojego odszkodowania
w 2 minuty bez wychodzenia z domu.

Szczegóły na:
https://www.kompensja.pl/odszkodowania/

Źródło: nadesłane

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.