Jak stworzyć dobrą stronę internetową?

Autor: nadesłane

Strona internetowa jest wirtualną wizytówką przedsiębiorstwa i kanałem, który wspiera sprzedaż. Prezentuje firmową ofertę 24/7. Aby jednak przyciągała klientów i przynosiła zyski, powinna być odpowiednio zaprojektowana. Co to oznacza? Czym powinna wyróżniać się skuteczna witryna? Jak ją założyć? Podpowiadamy w artykule.

Założenie firmowej witryny – co trzeba wiedzieć?

Zanim założysz swoją stronę WWW, musisz opracować dokładną strategię działania. Najpierw określ swoje potrzeby, oczekiwania i cele biznesowe. Zadaj sobie kilka pytań. Przede wszystkim:

 • Czy zależy Ci na prostej, czy może rozbudowanej i bardziej zaawansowanej witrynie?
 • Jakie funkcje będzie pełnić Twoja strona internetowa?
 • Czy posiadasz umiejętności techniczne i jesteś w stanie obsługiwać własną witrynę bez niczyjej pomocy?
 • Czy potrzebujesz wsparcia ze strony specjalistów?
 • Jaki budżet możesz przeznaczyć?
 • Czy z biegiem czasu chcesz rozwijać swoją działalność?

Jeśli odpowiesz sobie na te pytania, łatwiej będzie Ci wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie. Do wyboru masz bowiem kilka różnych opcji – możesz np. stworzyć witrynę samodzielnie w kreatorze stron lub powierzyć to zadanie ekspertom. Wybór należy do Ciebie.

Pamiętaj, że dla osób, które nie znają się na budowie stron, najlepszym wyborem może być nawiązanie współpracy ze specjalistami. Wybierz kompleksową usługę, a dzięki temu otrzymasz nie tylko firmową witrynę, lecz także wsparcie techniczne oraz pomoc przy obsłudze strony. Warto też brać pod uwagę to, czy dana firma daje możliwość dostosowania oferty do konkretnych, indywidualnych potrzeb klienta.

Co jest niezbędne do istnienia strony WWW?

Żeby strona internetowa mogła istnieć, potrzebne są trzy podstawowe elementy, którymi są:

 • domena,
 • sprawny hosting,
 • projekt graficzny witryny.

Domena to unikalny adres strony WWW (np. mojbiznes.pl). Powinna być m.in. krótka, prosta do zapamiętania i wymówienia oraz kojarzyć się internautom z konkretną firmą lub branżą. Najlepiej, jeśli domena jest taka sama jak nazwa firmy. Hosting jest usługą polegającą na udostępnieniu miejsca na serwerze. Na serwerze tym przechowywane są elementy i pliki, z których składa się witryna. Dobry hosting gwarantuje bezawaryjne działanie strony. Dzięki sprawnej usłudze witryna jest dostępna dla klientów 24/7 oraz działa sprawnie i szybko.

Projekt graficzny powinien być przede wszystkim atrakcyjny dla oka. Ważna jest tu odpowiednia kolorystyka dopasowana do branży i oferty oraz wysokiej jakości zdjęcia. Wygląd witryny powinien być też dostosowany do danej grupy docelowej – strona ma podobać się klientom i wywoływać na nich dobre wrażenie. Projekt warto powierzyć w ręce specjalistów, którzy zadbają o nowoczesny i estetyczny design.

Chcesz mieć skuteczną stroną WWW? Potrzebujesz pomocy przy wyborze domeny i hostingu? Skorzystaj z usług doradców internetowych WeNet, którzy stworzą dla Ciebie projekt dopasowany do Twojej branży i grupy odbiorców oraz zapewniają wszystko w pakiecie. Sprawdź ofertę na https://wenet.pl/oferta/strony-www.

Jakie cechy powinna mieć firmowa strona WWW?

Wiesz już, że dobra strona powinna być estetyczna oraz dopasowana do branży i profilu klienta. To jednak nie wszystko. Aby przyciągała klientów, powinna być też zgodna z aktualnymi trendami. Bardzo ważne jest, aby była responsywna, czyli dopasowana do urządzeń mobilnych – coraz więcej osób przegląda bowiem strony na swoich smartfonach.

Skuteczna witryna jest też funkcjonalna. Trzeba zadbać o jej przejrzystość. Strona WWW powinna mieć logiczną i uporządkowaną budowę. Internauta od razu po wejściu na stronę powinien znajdować interesujące go informacje. Wszystkie elementy należy więc umieścić w dobrze widocznych miejscach. Witryna internetowa musi być też intuicyjna, wygodna i przyjemna w użytkowaniu. Dzięki temu można bez problemu po niej się poruszać i łatwo przenosić się do innych podstron. Pomaga w tym np.:

 • czytelne menu,
 • ścieżka breadcrumbs, czyli nawigacja okruszkowa,
 • jasne, wzywające do działania komunikaty CTA (call to action),
 • pole wyszukiwania na górze strony,
 • możliwość filtrowania treści.

Nie bez znaczenia jest też prędkość strony (ang. page speed). Witryna powinna ładować się szybko –  najlepiej w maksymalnie 3 sekundy. Jeśli o to nie zadbasz, internauci mogą stracić cierpliwość i przejść do Twojej konkurencji. Nikt przecież nie lubi czekać. Strony, które zbyt wolno się ładują, są niefunkcjonalne i negatywnie wpływają na wizerunek firmy.

Podstawą jest też bezpieczeństwo. Dziś każda strona powinna mieć wdrożony certyfikat SSL (Secure Socket Layer), który jest standardem szyfrowania danych i chroni przesyłane informacje. Bez niego trudno zdobyć zaufanie klientów.

Podsumowując, strona internetowa powinna być:

 • atrakcyjna i przejrzysta,
 • dopasowana do branży, spójna,
 • responsywna,
 • nowoczesna, zgodna z obowiązującymi trendami,
 • intuicyjna w użytkowaniu,
 • szybka i sprawna w działaniu,
 • bezpieczna.

Jak założyć skuteczną stronę internetową?

Jak już zostało wspomniane, jest kilka rozwiązań, które pozwalają stworzyć stronę internetową. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i wymagań. Możesz szybko i łatwo stworzyć witrynę samodzielnie w kreatorze. Opcja ta ma jednak wiele istotnych wad. Kreatory mają ograniczone możliwości. Jeśli skorzystasz z kreatora, w przyszłości nie wdrożysz nowych funkcjonalności i nie rozbudujesz swojej strony. Nie dostaniesz też gwarancji jej bezawaryjnego działania. Poza tym Twoja witryna będzie stworzona na gotowym szablonie, który mogą użyć też inni.

Inne możliwości to platformy oparte o CMS lub model SaaS. Te pierwsze mogą być dobrym wyborem dla właścicieli firm, którzy chcą mieć realny wpływ na swoją stronę i móc modyfikować jej zawartość. Natomiast platformy SaaS to opcja dla tych osób, które nie mają specjalistycznej wiedzy, która jest potrzebna do stworzenia strony. Oba jednak rozwiązania zmuszają do tego, że obsługą witryny trzeba zająć się na własną rękę albo zlecić to podwykonawcom. To sprawia, że finalny koszt się zwiększa. Klient musi dopłacić też za dodatkowe funkcje. W przypadku skorzystania z CMS-a trzeba zapłacić także za hosting i domenę.

Dlaczego warto skorzystać z usług specjalistów?

Jest jeszcze inne wyjście. Możesz nawiązać współpracę z ekspertami. Nie chcesz korzystać z powtarzalnych szablonów, które są w kreatorach? Zależy Ci na tym, aby mieć wpływ na stronę swojej firmy, ale nie masz wystarczającej wiedzy i potrzebujesz wsparcia technicznego?

Skorzystaj z usług doradców internetowych WeNet, którzy zaprojektują i zbudują dla Ciebie firmową stronę oraz zapewnią jej bieżącą obsługę. W trakcie całego okresu współpracy będziesz mieć wsparcie dedykowanego opiekuna. Dostaniesz też dowolną liczbę zmian na stronie.

Strona stworzona przez specjalistów jest estetyczna, nowoczesna i funkcjonalna. Poza tym oferta firmy WeNet to:

 • projekt dopasowany do potrzeb,
 • domena oraz hosting w jednym pakiecie,
 • wsparcie dedykowanego opiekuna,
 • gwarancja ciągłości działania Twojej strony,
 • duży wybór pakietów i dodatkowych modułów,
 • szansa na stopniową rozbudowę strony.

Skorzystaj z kompleksowej i profesjonalnej usługi. Wejdź na WeNet.pl i dowiedz się więcej. Nawiąż współpracę ze specjalistami, którzy znają się na technologii i cały czas podążają za aktualnymi trendami. Doradcy internetowi zrozumieją Twoją działalność oraz pomogą Ci ją rozwinąć.

 

Źródło: nadesłane

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.